5 let natvrdo za prodej uložených pozic v Pokémon Scarlet and Violet

Drogy už nejspíše tolik nefrčí, dnes se na černém trhu shánějí vzácní Pokémoni! V Japonsku byl zatčen prodejce hacknutých Pokémonů, který prodával vlastní uložené pozice až za 90 dolarů.

Pst! Chceš nějaký shiny matroš?

Jak informovala zpravodajská stanice NHK News, japonská policie zatkla 9. dubna 36letého muže za prodej hacknutých vzácných pokémonů ve hře Pokémon Scarlet a Violet. Hacknutí Pokémoni byli údajně prodáváni mezi prosincem 2022 a březnem 2023 za přibližně 13 000 jenů, což odpovídá 90 dolarům.

@aminoapps

Japonská policie údajně přistihla prodejce doslova při prodeji souborů s uloženými daty Pokémonů, přičemž v jednu chvíli nabízel šest vzácných Pokémonů za 30 dolarů. Podle zpravodajské stanice NHK News se obviněný po zatčení na začátku tohoto týdne k činu přiznal a uvedl, že to dělal, aby si vydělal na živobytí. Vyšetřování však stále pokračuje, protože japonská policie má podezření, že prostřednictvím hacknutých Pokémonů mohly být vydělané miliony.

Hackování a editace dat uložených souborů je v Japonsku porušením zákona, který byl přijat až v roce 2019. Každému, kdo bude shledán vinným z porušení tohoto zákona, může potenciálně hrozit až pět let vězení nebo trest v podobě pokuty přesahující pět milionů jenů, což zdaleka neodpovídá tomu, kolik si obviněný údajně vydělal.

X