Afterimage –⁠ Recenze

Metroidvania žánr se těší velké oblibě, zvláště na konzoli Nintendo Switch. Tyto 2D plošinovky se skvěle hodí na delší cesty, ale rádi si je určitě zahrajete i z pohodlí svého gauče. Afterimage je rozhodně jednou z těchto her a dnes se podíváme, jak se hra povedla právě na oblíbené konzoli japonského giganta.

Bohové jsou fuč

Jak už napovídá text nahoře, bohové zmizeli, a svět Engardin se ponořil do temného věku. Ujmeme se hlavní postavy Renée, kterou tragické události donutí opustit rodnou vesnici a vydat se na klasické dobrodružství, aby našla tu hroznou pravdu. Příběhově musíte hře dát chvilku času, protože hra na vás na začátku vychrlí spoustu informací, a hlavně budete zmateně koukat na různé názvy postav, míst a věcí, a budete se drbat na hlavě, co je co a kde. Postupem času se ale příběh krásně rozvine, a vás bude zajímat, jakým směrem se bude vyvíjet.

@steam

Jak už jsem napsal na začátku, hra je klasická metroidvania. Kdo nezná tento žánr, tak se jedná o mix legendárních her Castlevania a Metroid. Budete prolézat herní mapy křížem krážem, nacházet tajné vstupy a naopak překážky, které budete moci překonat až po získání určité schopnosti.

Co se týče soubojů, ty jsou velice rychlé a kladou důraz na přesnost a rychlost. Musím pochválit i kvalitní RPG prvky při budování postavy. Vaši hrdinku si klasicky levelujete a získané talentové body potom utrácíte za zvyšování zdraví, útoku nebo šance na kritický zásah.

Souboje ve hře jsou opravdu zábavné a na pokoření vás čeká nepřeberné množství klasických nepřátel i epických bossů. Co se týče vybavení, vývojáři taky rozhodně nešetřili. Čeká vás přes 200 kusů všemožného vybavení a zbraní. Můžete vybírat až ze šesti skupin základních zbraní, vedlejších zbraní, různých amuletů a prstenů. Každý si potom může najít styl, který mu po průchodu hrou bude nejlépe vyhovovat.

Co se týče vizuální a hudební stránky, tak hra je opravdu krásná. Svět je krásně barevný a při soubojích máte spousty světelných efektů. Tyto efekty bohužel zase způsobují už takové tradiční FPS dropy, když máte Nintendo v docku, takže klasicky doporučuji hru hrát v handheld režimu. Hudební doprovod je velice rozsáhlý, od teskných táhlých melodií, až po epické znělky k velkým bossfightům. Pokud hledáte kvalitního zástupce Metroidvaina žánru, tak Afterimage je krom šálku Jihlavanky vaše jasná volba.

Hodnocení Redakce

Název hry: Afterimage

Vývojář: Aurogon Shanghai
Vydavatel: Modus Games
Žánr: akční plošinovka
Multiplayer: Ne
Platformy: PC, Playstation 4,5, Xbox series X/S, Nintendo Switch

Autor: Raven

Celkový dojem

Zábavná akční plošinovka v krásném 2D fantasy světě. Rozmanitost výbavy a rychlé souboje vám zajistí zábavu na spousty hodin.

-
3.5

Klady

+ Vizuál a hudba

+ Zábavný soubojový systém

 

Zápory

– Ze začátku zmatečné vyprávění příběhu

– Optimalizace pro Nintendo Switch

X