Alan Wake 2 se odkládá

Jistě jste zaznamenali, kolik očekávaných a nemalých her má letos na podzim vyjít. Ohromná konkurence samozřejmě nenechává ani samotné vývojáře v klidu a tak taktizují, jak svůj titul vydat co nejlépe, aby neunikl pozornosti hráčů a neutopil se v mohutném přívalu ostatních her. 

@remedyentertainment

Společnost Remedy se proto rozhodla, že odloží vydání druhého dílu Alana Wakea, a to o deset dní, aby se hra vyhnul střetu s ostatními říjnovými tituly. Alan Wake 2 proto vyjde až 27. října

„Říjen je úžasný měsíc pro uvádění her na trh a my doufáme, že tento posun data poskytne všem více prostoru, aby si mohli vychutnat své oblíbené hry,“ uvedlo Remedy. 

Od Remedy je to jistě chytrý tah, přeci jen by se Alan Wake musel jinak utkat s exkluzivitou PlayStationu: Spider-Manem 2 od společnosti Insomniac, Forzou Motosport od Microsoftu, Assassin’s Creed Mirage od Ubisoftu  nebo Super Mario Bros. Wonder od Nintenda. 

Už v roce 2010 utrpěly prodeje prvního Alana Wakea  kvůli tomu, že byl ve stejném týdnu  uveden obrovský titul Read Dead Redemption od Rockstar.

Letos se se slavnými pokračováními opravdu roztrhl pytel, co myslíte? Bojíte se, že nestihnete včas odehrát všechny pecky, na které jste se tak dlouho těšili? Nesmutněte, náš redaktor Raven se na téma přívalu her a tlaku na dospělé hráče zaměřil také, tak třeba vám jeho zamyšlení pomůže.

X