Anime seriál podle hry Nier Automata dostává datum vydání

Ačkoli jsme věděli, že vyjde někdy příští měsíc, konečně jsme se dozvěděli datum premiéry anime seriálu Nier Automata Ver.1.1a: 7.ledna 2023.

2B or not 2B

V anime vystupují hlavní hrdinové hry Nier Automata 2B a 9S a bude ho produkovat anime produkční a distribuční společnost Aniplex, která pracovala také na videoherních adaptacích her Ace Attorney a Persona 5. Zatímco podrobnosti ještě nebyly potvrzeny, nový teaser na seriál potvrzuje, že se objeví na streamovacích platformách, jako jsou Crunchyroll, Hulu a Amazon Prime ve „více než 160 zemích a regionech“.

O tom, že se RPG Nier Automata od PlatinumGames dočká anime adaptace, jsme se dozvěděli v září minulého roku, kdy se v rámci livestreamu k 5. výročí Nier Automata objevil nový teaser trailer. Hra navazuje na podobná rozšíření neirského univerza, která se dočkala zpracování v románech a dokonce i v divadelních představeních. Přestože společnost Aniplex doufala, že zůstane věrná příběhu, který ve hře známe a milujeme, tvůrce hry Yoko Taro nedávno vysvětlil, že „Nier: Automata byl příběh, který jsme vytvořili jako hru, takže jeho kopírování by pro anime nebylo zajímavé“, takže nezapomeňte, že hlavní dějová linie anime se bude mírně lišit od té, kterou známe ze hry. Tak už stačí jen počkat do 7. ledna a pak se na vlastní oči přesvědčit jak se tvůrci poprali s jedním z nejlepších příběhů ve videoherním světě.

X