Arcana of Paradise -The Tower- Preview

Pět malých dětí na vrcholu věže, jedno sešlo do útrob a zbylo už jen čtyře… No dobrá, jako básník se tedy zřejmě neuplatním, takže začnu dělat to, k čemu jsem tu byl určen. Dostalo se mi do rukou preview hry Arcana of Paradise -The Tower, která se identifikuje jako  real time roguelike card building hra. Nemusíte se toho hrozivého popisku bát, navzdory názvu se hra hraje velice dobře a mechaniky nejsou vůbec složité… Vydejte se tedy se mnou na dobrodružství malých dětí a jedné záhadami opředené věže.

@steam

Dej sem chleba... dej sem chleba!

Na posledním stém patře nacházíme pětici dětí, nikdo neví jak se tam dostali a co je vlastně spojuje. Děti jsou ale nábožensky založené a tak si krátí čas modlením a vzýváním různého božstva. Po dobu hraní božstvo odmění dítě za jeho víru a stane se válečníkem, které se má po požehnání vydat do útrob věže a vrátit se s tak vytouženým chlebem. Každý den každé dítě potřebuje jeden chléb aby zůstalo naživu, takže výpravy pro něj jsou velice důležité.  

@steam

Chléb můžete i obětovat pro strom, který se nachází na vrcholku věže. Ten vám druhý den opraví např. jezírko, kde budete mít další příděl potravy. Nicméně, pojďme se podívat na samotnou exploraci. Vezmete vyvolené děti a vydáte se patro co patro prozkoumávat útroby věže. Na konci patra vás většinou čeká boss fight a pak je jen na vás, jestli máte dost odvahy a síly pokračovat dál, nebo se vrátíte do bezpečí a s chlebem v kapse.  Nicméně, potom musíte zase znovu od začátku, ale patra jsou náhodně generovaná, takže pokaždé potkáte jiné protivníky a tajemství.

Teď se podíváme na tu deck building část. Na patře samozřejmě najdeme nepřátele, které je potřeba porazit. Boje jsou tahové v reálném čase, takže se budete muset rozhodovat rychle, jaký tah zrovna bude nejlepší. Ze začátku dostane každé dítě 3 karty, které používá v boji. Je tu klasický útok, obrana, a pak útočná i podpůrná kouzla. Záleží, jaké děti si navolíte na výpravu. Na začátku boje dostanete 4 karty na ruku ,které postupně použijete. Máte možnost karty zahodit a dostat novou ruku, čímž získáte další možnosti jak souboj vyhrát. Při exploraci věže můžete nalézt další karty, které vám váš balíček vylepší, a bude tak lehčí postupovat dál do hlubin věže.

Z preview verze jsem upřímně nadšený a nemohu se dočkat, až se ke  mně dostane verze plná. Hra má zábavné mechaniky a vizuál i hudba tu jsou velice příjemné. Rozhodně se máme na co těšit. Hra vychází 20. dubna tohoto roku.

X