Asus vyzývá Valve s vlastním herním handheldem ROG Ally

Tak pozor, kdo sleduje novinky ve světě herních konzolí, tak se asi už setkal s horkou novinkou, která udělala pořádný rozruch. Valve Steam Deck totiž přišlo na trh a nabídlo novou možnost, jak si užít velké AAA hry na cestách. Díky tomu, že jde vlastně o přenosný herní PC, mohou si hráči vzít své digitální knihovny kamkoliv se jim zachce. Samozřejmě kromě situací, kdy potřebují internet na hraní. Ale protože tohle kousky zbožňuje tolik lidí, bylo jasné, že se na trhu brzy objeví konkurence. Jednou z firem, která chce dupnout Steam Decku na palce, je Asus.

A co se vlastně stalo? Tento měsíc jsme se konečně dočkali zprávy o Asus ROG Ally, i když byla zveřejněna 1. dubna, tak se nejedná o žádný apríl. Nová přenosná herní konzole je na cestě a Asus doufá, že se dokáže prosadit na trhu, kde se Valve tradičně daří. Sice zatím nebylo mnoho detailů k dispozici, ale díky reportáži od Insider Gaming a informacím z Twitteru víme, že se objevily úniky ohledně technických specifikací.

Jenže pozor, tyto specifikace nejsou oficiální a můžou být úplně bláboly. Pokud tomu ale tak není, tak se tady jedná o tyhle parametry:

-AMD Ryzen Z1 Series procesor
-1080p HD displej s obnovovací frekvencí 120Hz
-16 GB LPDDR5 RAM
-512 GB paměťový disk M.2-2230

Navíc by to mělo vážit kolem 608g a cena by mohla být srovnatelná se Steam Deckem. Ale jako vždycky, nic z toho zatím nebylo oficiálně potvrzeno, takže to všechno může být jenom fáma.

Jestliže tyto specifikace nakonec budou pravdivé, tak to sice vypadá nadějně, ale pořád bude třeba počkat, co na to řeknou uživatelé a recenzenti. Může se totiž stát, že se sice bude jednat o kvalitní kus hardware, ale třeba bude pro hráče nepohodlný nebo obtížně přístupný pro úpravy a opravy. Takže abychom věděli víc, musíme počkat, až se Asus rozhodne vypustit oficiální informace.

X