Baldur’s Gate 3 nadále trhá rekordy Steamu

Od zpřístupnění dlouho očekávaného pokračování RPG Baldur’s Gate 3 uplynulo již šest dní. Hra ale i nadále pokračuje ve svém vzestupu po žebříčkách služby Steam, přičemž překonává všemožné rekordy. Hráčům se zkrátka zasazení do světa Dungeons & Dragons v podobě příběhového tahového RPG tak líbí, že pokračují v hraní, přičemž se k nim připojuje víc a víc dalších hráčů.

@steam

Z Baldur’s Gate se tak díky nadprůměrně vysokému počtu současně hrajících hráčů stalo nejúspěšnější počítačové RPG s tahovým soubojem. Co se týče Steamu, i zde fantasy RPG zaznamenalo až šokující úspěch a stalo se druhým největším launchem platformy, následujícím Hogwarts Legacy. 

V prvních dnech hru spustilo dokonce tolik hráčů, že překonali i veleúspěšný Skyrim i Fallout 4. Dosavadní největší počet hráčů, kteří Baldur’s Gate hráli ve stejný okamžik, dosáhl neskutečných 814 666 lidí.

Kromě Baldur’s Gate se na Steamu může svým úspěchem pyšnit hned další RPG titul od studia Larian, a to nic menšího než Divinity Original Sin 2 s celkovým počtem 93 701 souběžně hrajících hráčů. Pokud jste konzoloví hráči, můžete si čekání zkrátit právě touto hrou, která je Baldur’s Gate v mnohém podobná. Jinak vám nezbývá než vydržet do 6. září, kdy titul vychází i na PS5.

X