Bear and Breakfast aneb B&B na mýtince

Taky jste si vždycky chtěli otevřít Bed and Breakfast? Tak v této hře máte tu možnost aspoň digitálně. Jen se musíte smířit s tím, že jste medvěd a vaše B&B je hluboko v lese. Ale nezoufejte i přes tyto skutečnosti vám lidi chodit budou. Jen je občas budete děsit svou přítomností.

@techraj.cz

Jak nalákat lidi do lesa?

Jste Hank, mladý medvěd, který žije v lese se svou matkou a skupinou přátel, která zahrnuje ptáka jménem Will a velmi pesimistickým přístupem k životu, a fenku jménem Anni, která má problém udržet se v klidu. Jednoho dne je Hankova matka vyšle nasbírat nějaké rostliny za plot, kam až dosud Hank nemohl. A tak to celé začne, setká se s Finem, nafukovacím žralokem a maskotem Pawn Voyage, který přináší zprávu, že se lidé vrací. Ti totiž z oblasti zmizeli po Velkém Požáru. Po rozmluvě s Finem se Hank a přátelé rozhodnou založit první B&B ve staré kůlně a přivítat lidi zpátky. A oni opravdu chodí, protože není nic lepšího než se ubytovat v B&B vedeném lesní zvěří.

@techraj.cz

Není nad to mít hotel uprostřed lesa

Hra je vcelku jednoduchá. Prozkoumáváte okolí, zakládáte nová B&Bs, rozšiřujete a vylepšujete ty už založené a staráte se, aby se hosté u vás cítili, co nejlépe. Postupně potkáváte i lidi, kteří se vás neděsí a zpřístupní vám další mechaniky, jako například fast travel  ve formě autobusů či další typy místností. Někteří vám prodají návody na předměty, které si pak můžete vyrobit. A že vyrábět budete téměř vše, protože přece jen jste medvěd a do Ikey vás jen tak nepustí. Na první pohled vypadá jako jednoduchá management hra s drobným twistem v podobě hlavního představitele. Jakmile ale začnete odhalovat příběh této hry pomocí hlavních úkolů, zjistíte, že se v ní skrývá mnohem víc a sem tam vám nastolí i nějakou tu filozofickou otázku ohledně vztahu lidí a přírody.

Ach to ovládání

Hra má velmi pěknou kreslenou grafiku a velmi příjemný hudební podkres. Dostala se mi do rukou verze na Switch, která na malé obrazovce vypadá velmi pěkně, na větší to taky ujde ale není to úplně ono. Občas se hra lehce zasekne, a to zejména v průběhu automatického ukládání. Co zážitek lehce kazí, je velmi neohrabané ovládání, které možná funguje na PC verzi, ale na Switchi je to utrpení. Abyste se dostali třeba ke crafting menu, musíte zmáčknout několik různých tlačítek.  A některé akce jsou namapované na tlačítka, kde na to nejste vůbec zvyklí. Prostě chvíli trvá než si na ovládání zvyknete, a i potom vám to nepůjde příliš hladce a může vás to lehce frustrovat. Ale možná to tak cítím jen já.

@techraj.cz

Občas je príma být medvědem

Takže jaký je život medvěda, který řídí řetězec B&Bs uprostřed lesů? Je jednoduchý ale zajímavý, obzvlášť pokud splníte všechny hlavní úkoly. Přidejte si ještě pár bodů k hodnocení, jestli máte rádi management hry, protože tahle část je zpracovaná velmi dobře, společně s příběhem, grafikou a hudbou. Jak už bylo řečeno výše ovládání na Switchi není nejlepší a očividně bylo primárně vyvíjeno pro myš a klávesnici.  Ve výsledku je to skvělá oddechovka, nad jejíž příběhem se lehce zamyslíte. A to nikdy není na škodu.

@techraj.cz
Hodnocení

Název hry: Bear and Breakfast

Vývojář: Gummy Cat
Vydavatel: Armor Games
Žánr: management
Multiplayer: Ne
Platformy: Windows, Switch

Autor: Speedy

Celkový dojem

Bear and Breakfast je příjemná oddechovka, která vás zabaví na dlouhé zimní večery. I když je hra na první pohled jednoduchá, příběh vám nabídne pár věcí k zamyšlení.

-
4

Klady

Zajímavý příběh

Průzkum

Grafika a hudba

Zápory

Ovládání

X