Blasphemous 2 – Recenze

Vítám vás znovu a své další recenze. Tentokrát si vezmeme na paškál pokračování hry Blasphemous od vývojáře The Game Kitchen, kterým tímto děkuji za poskytnutí titulu k recenzi a přeji mnoho dalších úspěchů do budoucna. Samozřejmě se také těším na další spolupráci.

Tak není na co čekat a jdeme na to.

@Techraj

Kajícník se probouzí

Protagonista hry Penitent One, neboli Kajícník, se probouzí ze svého věčného spánku a je vhozen do nového světa, plného monster. Musí se probojovat skrz nepřátelské hordy, objevovat nový svět a odkrýt jeho pradávné tajemství. 

Příběh navazuje přesně tam, kde skončilo DLC Wounds of Eventide k původní hře. 

@Techraj

Blasphemous 2 je velká řežba

Kajícník je oproti předchozímu dílu daleko krutější, nelítostnější a obratnější. K dispozici máme také rozšířený sortiment zbraní a nové chvaty, které se dají využít k brutálním popravám. Boj je něco, na co zde narazíte prakticky všude. Hra nám nabídne také široké spektrum nepřátel a vynikající je, že hned na začátek nám hra naservíruje prvního mini-bosse. Skvělá příležitost ozkoušet si mechaniku soubojů a pohybů. 

Každý nepřítel má i svůj jedinečný styl souboje. Proto zapomeňte na stereotypní klikání. Je třeba studovat styl nepřítele a přizpůsobit se mu. Jinak mi věřte, že je po vás dřív než stačíte mrknout. 

@Techraj

Ani mapa nezůstává pozadu

Kromě soubojů jde také o to, zda se vůbec dostaneme k cíli. Mapa je velmi různorodá a vyznat se v ní je poměrně velké umění. Každá lokalita je něčím výjimečná. Bohužel, krása ale není všechno. Pestrost lokalit kazí její nepřehlednost. Většinu času strávíte tím, že jen lítáte z místa na místo jak utržená vrata, což požitek ze hry trochu kazí.

Vizualizace mapy je tedy velmi podařená, ale co můžeme říci o efektech boje a vizualizaci nepřátel? Tady se tvůrci vyřádili stejně efektivně, jako u mapy. Efekty jsou jednoduché, ale přesto vás stále přitahují. Švihnutí mečem je elegantní a zanechává za sebou světelnou stopu. Když do toho přidáme ještě zvukový efekt seknutí, výsledkem je podařená nostalgie po hrách, na kterých většina z nás vyrostla. Za grafiku se tedy vývojářům klaním. Retro prostě jede. To samé mohu říct o vzhledu nepřátel. Nápadité, jednoduché a přesto to funguje.  

@Techraj

Největší lákadlo - cinematic

Veškeré souboje, mapa, zvuk ani grafika, nemá na jedinou věc, která dělá titul Blasphemous 2 něčím úžasným. Mám na mysli cinematic videa. I tady se tvůrci vyřádili opravdu vydatně. Klidně bych si to dokázal představit jako anime. Skvělé zpracování, na které je radost se koukat. Ani se mi nechtělo vracet zpátky do hry a chtěl jsem se na příběh pouze dívat. Zde skládám opravdu hlubokou poklonu. 

@Techraj

Má cenu se zaměřit na Blasphemous 2?

Když to vezmu všechno kolem a kolem, tak Blasphemous 2 je opravdu velmi povedená hra, která si určitě zaslouží pozornost dnešních hráčů a já se k ní určitě ještě vrátím. Jen co rozdýchám už asi padesátou smrt od bosse. 

Hodnocení redakce

Název hry: Blasphemous 2

Vývojář: The Game Kitchen
Vydavatel: Team17
Žánr: Indie, Arcade, Action
Multiplayer: Ne
Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X|S , PlayStation 5, Nintendo Switch

Autor: Zitik

[ Koupit ]

Celkový dojem

Perfektní dojem ze hry kazí pouze chaotická mapa. Jinak grafika, herní mechanika a celkový požitek ze hry je skvělý. Určitě doporučuji každému, kdo se chce hlavně u her bavit.

-
4

Klady

Skvělá grafika

Jednoduché ovládání

Výborné cinematic videa

Zápory

Chaotická mapa

Slabší důraz na příběh

X