Byli jsme na Comic-Conu v Praze

Zitik

Letos se v Praze opět konala velká akce pro všechny fanoušky her, komisků, fantasy nebo třeba sci-fi. Mluvím samozřejmě o akci Comic-Con. Tento rok proběhl již pátý ročník a opět se z toho stala velkolepá událost. K vidění bylo téměř vše, co si správný nerd může jen přát. Pojďme se na to společně podívat.

@Comic-Con Prague

Plejáda hvězd tuzemských i zahraničních

Mnoho lidí hlavně zajímá, jaké osobnosti se na tuto akci dostaví. Organizátoři to opět pojali ve velkém a sezvali skutečně fantastickou skupinu herců, spisovatelů, komiskových tvůrců a věhlasných cosplayerů. K vidění byli takové hvězdy jako Patrick Duffy, kterého si já osobně pamatuji ze skvělého sitcomu Krok za krokem. Dále se ukázal nejsilnější muž starověku, polobůh a syn Dia alias Hercules, kterého ztvárnil herec Kevin Sorbo. Seznam tím samozřejmě nekončí. Dále se objevil Robert Patrick z filmu Terminátor 2: Den zúčtováníMichael IronsideDavid Hewlett nebo komická dvojice Chris BarrieCraig Charles z britského sitcomu Červený trpaslík. Z českého zastoupení nechyběl opět David Nykl nebo nesmrtelná Jiřina Bohdalová. Seznam osobností byl skutečně pestrý. Kompletní seznam si můžete prohlédnout právě zde.

K vidění bylo mnohem víc

Pochopitelně to nebyly pouze celebrity, které na Comic-Con zavítaly. v O2 Universu se sešla i velká skupina cosplayerů. Profíci i nadšenci. Snad každá postava ze světa anime, fantasy, sci-fi nebo videoher, která vás napadne, měla na akci své zastoupení. Člověk ani nestačil počítat, které postavy poznává. Některé kostýmy doslova i vyrážely dech. Lidé nešetřili nápady a to z akce dělalo skutečný ráj. 

Kromě kostýmů a skvělé skupiny lidí si návštěvník přišel na své prakticky v čemkoliv. Vyzkoušet si nejnovější technologie nebo zahrát si populární videohry? Není problém. Zatoužil návštěvník po menším retru? Stačilo zajít k sekci automatů se starými dobrými arkádovkami. Je libo raději deskovky? Nebylo nic snazšího. Ani jsem netušil, kolik jich existuje a budu se tomu divit asi až do smrti. Já osobně trávil nejvíce času v sekci Dungeons & Dragons. Jako velký fanda této nesmrtelné klasiky jsem si to nemohl nechat ujít. O to více jsem byl potěšen, že na celou sekci dohlížel i mladý herec Matyáš Valenta ze seriálu Ulice, který je sám velkým fanouškem a hráčem. Moc mě potěšilo, že jsme mohli i prohodit pár slov.

Moc jsem si užil i workshopy a debaty o videohrách a seriálech. Na akci jsem jel ze svého pohledu jako zkušený gamer a znalec fantasy a sci-fi seriálů, ale po akci člověk zjistí, kolik toho vlastně stále neví. Program byl pestrý a člověk nevěděl co si vybrat dřív.

Suvenýr z akce? Nic jednoduššího

Co by to bylo za pořádnou akci, kdyby si člověk nepřivezl žádný suvenýr. Ani nevím čím začít. Své velké zastoupení tu mělo pochopitelně Star Wars. Světelné meče, masky, kostýmy. Vše na co si vzpomenete. Hůlky ze světa Harryho Pottera? Naprosto dostupné, ale nefunkční. Věřte mi. Zkoušel jsem to a nic. Možná jsem ale jen mudla. Co třeba slavné zbraně z videoher, seriálů nebo filmů? K dostání byly repliky mečů Geralta z Rivie, štít Kapitána Ameriky, adamantiové drápy Wolverina, Kratova sekera Leviathan a čepele chaosu a spousta dalšího. Vyjmenovávat bych mohl až do vánoc. Kromě replik jste si mohli koupit také komiksy, knihy nebo upomínkové předměty. Tomu říkám prostě ráj.

Velké uznání organizátorům

Obrovský potlesk patří rozhodně organizátorům. Uspořádat akci, kterou navštívilo témeř 27 tisíc návštěvníků  a pak to celé i řídit zaslouží obrovský respekt. Moc se těším na příští ročník a doufám, že se tam s někým z vás potkám osobně.

Děkuji ještě jednou organizátorům za tu neskutečnou práci, kterou vložili do organizace a držím palce v dalším ročníku.

X