Červenec ve znamení Jujutsu Kaisen!

Fandové na celém světě se už nemohou dočkat dalšího dobrodružství rozverného Itadoriho a jeho věčně pozitivního mentora Goja. Již 6. července proběhne premiéra druhé řady na kterou se rozhodně všichni moc těšíme.

Já ten prst snědl...

Pro ty, kteří nevědí která bije, tu máme takové menší shrnutí, o čem vlastně anime pojednává. Ve světě Jujutsu Kaisen má každá živá bytost tzv. Prokletou energii, kterou obyčejní lidé nemohou ovládat. To vede k následku, že přebytečná prokletá energie vede ke zrodu Prokletých, kteří se nejčastěji zobrazují jako nejrůznější monstra a duchové. A samozřejmě (spoiler alert) tyto monstra a duchové to s lidstvem nemyslí nijak v dobrém.

Naštěstí, kde je stín, je zásadně i světlo, a proto mezi lidmi žijí i Čarodějové Jujutsu, kteří víše zmíněnou Prokletou energii dokážou usměrňovat a ovládat. Mistři v tomto umění mohou používat Prokleté techniky které se z pravidla váží na daného uživatele. 

Hlavní hrdina Itadori Yuji je klasický středoškolák, který chodí do okultního kroužku a se svými spolužáky vyvolají Prokleté když rozlomí pečeť s prstem uvnitř. Itadori prst spolkne při ochraně Jujutsu čaroděje Megumiho. Problém nastává když zjistíme, že onen prst patří jedné z nejmocnější Kleteb – Sukuny. V takových případech musí člověk okamžitě podstoupit vymítání a díky síle takové Kletby by Yuji tento proces nepřežil. Ukáže se však, že Yuji Kletbu drží pod kontrolou, což jen vypovídá o duchovní síle mladého chlapce. Megumi ho zavede ke svému učiteli Satoru Gojovi který nakonec pozdrží plánované vymítaní a rozhodne se, že Yujiho bude s ostatními žáky učit na Jujutsu střední škole. 

 A tím začíná jedno veliké dobrodružství a jedno z nejúspěšnějších anime poslední dekády. Tak 6. července se všichni sejdeme u obrazovek a budeme si vychutnávat další akční, ale i komické situace… a místo popcornu přineste prsty.

X