Chybí vám Palworld na PS5? Můžete se těšit na V Rising

Palworld je sice momentálně nejvíce hraná survival hra, ale na PS5 není k dispozici. Naštěstí je však na cestě hra V Rising, která pomůže zaplnit díru v tomto žánru pro konzoli od Sony. Akorát musíte vyměnit roztomilé Poké… ehm… Paly za krvežíznivé upíry.

Krvesaj Ukrutný

Během posledního PlayStation State of Play společnost Sony oznámila, že upírský survival V Rising vyjde na PS5 ještě letos. Hra, kterou v roce 2022 původně vydalo studio stojící za někdejším MOBA hitem Battlerite, byla první hrou, která skutečně šla ve stopě survival hry Valheim, a které se za prvních 18 měsíců prodaly tři miliony kopií.

@gamerant

Hra V Rising obsadí hráče do role čerstvě probuzeného upíra a dá jim za úkol získat zpět svou sílu. K tomu je třeba vybudovat patřičně gotickou základnu a vypořádat se s nepřáteli díky arsenálu upířích schopností, který se formoval podle předchozích her vývojářského studia Stunlock. V Rising, který nabízí jak sólovou, tak kooperativní hru, bude nabízet například zajímavou mechaniku den a noc, při které budete dostávat poškození, když budete dlouho na slunci.

Tematicky se Palworldu příliš nepodobá, ale pokud víte, kde hledat, jisté podobnosti tu jsou. Světoví bossové podobní roamingovým výzvám Palworldu, mounty, které vám umožní rychlejší pohyb po světě, budování základen, optimalizované podle předem definovaných nemovitostí, a dokonce i základní systém chytání thrallů, aby mohli pracovat kolem vašeho hradu, to vše není nepodobné od úspěšného Palworldu. Některé z těchto nástrojů mají samozřejmě blíže k základním prvkům survival her než jiné a nebudeme tvrdit, že Sony pořídila V Rising jen jako odpověď na Palworld, ale pro konzoli, která v posledních letech postrádala některé významné zástupce tohoto žánru, je to užitečná akvizice. Hra se nyní nachází pouze na PC ve formě předběžného přístupu, ale oznámení vydání pro PS5 znamená, že verze 1.0 na sebe nenechá dlouho čekat!

X