Co přinesl květnový State of Play?

Jako každý měsíc i tento PlayStation přichází s půlhodinovým přehledem toho, co na nás bude v příštích měsících čekat. A tentokrát je to celkem zajímavá přehlídka her, ať už zavedených značek či úplně nových. Takže co nám tentokrát Sony předvedlo?

Nejnovější studio spadající pod Sony Firewalk Studios, ukázalo nejnovější trailer své multiplayer, 5 vs 5, FPS střílečky Concord. Beta je plánovaná na červen tohoto roku a její vydání na PS5 a PC na 23.8.2024. Trailer představil některé z postav a hlavně nějaký ten gameplay.

PC hráči se konečně budou mít proč radovat, protože den vydání God of War Ragnarök se konečně blíží. Hra vyjde 19.9.2024, a pokud si ji předobjednáte, tak samozřejmě dostanete dary, jako novou zbroj pro Kratose či tuniku pro Atrea. Všechny kopie budou obsahovat DLC Valhalla zcela zdarma.

Until Dawn už je v podstatě hororová klasika. Nyní přichází vylepšený pro PS5 a PC. Opět se pokusíme zachránit, co nejvíce lidí ze skupiny 8 přátel, kteří se vydají na místo, kde již 2 předchozí skupiny zmizely. Někteří lidé si prostě o to zabití koledují. State of Play přineslo nový gameplay trailer.

A samozřejmě nesmí chybět nějaká ta hra pro VR. Tou je tentokrát Skydance’s Behemoth. Akční adventura v první osobě vyjde tenhle podzim. Kombinuje v sobě souboje na tělo, enviromentální puzzle a obří bosse.

Path of Exile 2 spustí early access později tento rok a můžeme se těšit na novou součást hry a to je gaučový co-op. Zdá se že staré časy se vracejí a než se nadějeme, tak nás začnou zvát na LAN party. Kromě staronové featury nám trailer poodhalí i něco z příběhu a gameplaye.

Nový trailer pro Monster Hunter Wilds nám ukázal některá z monster, která budeme moci lovit, a část světa ve kterém tak budeme činit. A mimo jiné jsme měli možnost zahlédnout i nového mounta. Release je plánovaný na rok 2025.

Maskot PS5 Astro se vrací s další hrou, ve které budeme mít možnost prozkoumat 6 různých galaxií a přes 80 úrovní, zatímco se pokusíme nalézt Astrovu ztracenou posádku. Hra vyjde 6.9. a předobjednávky budou spuštěny 7.6.

Tak to jsme pokryli ty nejhlavnější hry. Z těch ostatních zmiňme aspoň remake Sillent Hill 2, který vyjde 8.10., první pohled na VR hru Alien: Rogue Incursion, Marvel Rivals, který spustí uzavřenou betu v červenci či Where Winds Meet, wuxia open world hru ze starověké Číny.

X