Co se stalo na For Games 2023?

Ve dnech 20.-22.10. se na pražském výstavišti v Letňanech, to je to mezi poli, odehrálo For Games 2023. Již pojedenácté se na tomto místě sešli herní fanoušci, online tvůrci a také prodejci aby je stáhli o nějaké ty peníze.  A jaké to tam vlastně bylo?

@techraj.cz

Nejenom hrami je výstaviště živo

Jak jste si jistě domysleli z obrázku výše, For Games nebylo jedinou událostí tohoto víkendu. Proto byl u vstupu hned ráno menší dav. V samotné hale věnované For Games už takový nával nebyl. No bylo 10:00 ráno a jak všichni víme, hráči nejsou zrovna ranní ptáčata. Proto mám psa, abych do toho taky nespadla. A tak jsem měla možnost prohlédnout si celý veletrh v klidu a téměř o samotě. Letošní veletrh byl nakloněn multiplayer hrám, a proto jste tam mohli nalézt několik PC ostrůvků, zaměřených na LOL či CS: Go. A menší Nintendo sekci, kde byly k vyzkoušení hlavně rodinné a party hry. Svoji sekci tam mělo i Lenovo, kde jste si mohli prohlédnout jejich nový handheld Lenovo Legion Go a samozřejmě si zahrát na jejich herních noteboocích. 

@techraj.cz

Ve stánku Y Games jste měli možnost vyzkoušet VR hry včetně oblíbeného Beat Saberu a zároveň se tam schovával malá retro sekce. 

@techraj.cz

Kromě zábavy vám For Games 2023 nabídlo i možnost, jak utratit vaše těžce vydělané peníze. U Fadee jste mohli pořídit krásné tisky oblíbených CS: GO lokací a nebo velmi pěkné nože nejen na sebeobranu. Gamlery nabídlo obvyklý sortiment figurek, hrnků, peněženek, ponožek a mnoho dalšího a těmito samozřejmě nekončilo. Mimo jiné jste se mohli i tetovat či pořídil originální artworky.

@techraj.cz

Ale nejen videohry dostaly svou možnost zazářit, na veletrhu jste mohli narazit i na takříkajíc analogovou zábavu.  Čekali tu na vás různé fotbálky, šipky či „udeř co nejvíc“ hra. A pokud jste sportovně založení, jako já určitě nejsem, tak tu byl k vyzkoušení menší parkurový kurs. A samozřejmě nesmíme zapomenout na slibované roboty v New Yorku, kteří byli pro mě trochu zklamáním, páč jsem si představovala něco jako transformers, a oni to byli spíš moderní tanky na dálkové ovládání. 

@techraj.cz

Kromě programu který jste si mohli projít sami, byla zde i stage, na které se odehrával nějaký ten doprovodný program. Proběhl tam rozhovor s Honzajem a Artremisem, různé soutěže a kvízy o pěkné ceny, a když se tam přece jen nic nedělo, běžely tam aspoň záznamy LOL zápasů. Tedy aspoň myslím, nejsem MOBA hráč, ale rozhodně to byla nějaká MOBA. Mimo stage jste se mohli zúčastnit i Age of Empires či Tetris turnaje. No a to je tak zhruba všechno.

@techraj.cz

Haló je tu někdo?

For Games 2023 zelo tak trochu prázdnotou. Z předem avizovaných 2 hal, byla použita pouze jedna a ta ještě byla celkem poloprázdná. V porovnání s For Kids veletrhem, který probíhal hned vedle, působilo For Games jako chudý příbuzný, který se snaží prodat svých pár švestek, aby se udržel nad vodou. Musím říct, že jsem byla lehce zklamaná. Očekávala jsem něco podobného Comic Conu či Festivalu Fantazie. Možná jsem jen moc zmlsaná. I přesto to nebyla špatná akce a člověk tam užil dost zábavy.

@techraj.cz
X