Co ukázal Last of Us seriál za 4 epizody?

Dnes jsme se dočkali vydání už čtvrté epizody nového seriálu Last of Us z dílny streamovacího giganta HBO MAX. Co vše jsme se za 4 epizody dozvěděli? Drží se seriál herní předlohy, nebo si kleští svou cestu, jak tomu při filmových adaptacích bývá? A stojí seriál skutečně za ten hype?

Seriál Last of Us rozšiřuje herní předlohu

Už po první epizodě bylo většině fanouškům jasné, že seriálová adaptace, si ze své herní předlohy bere opravdu veliký příklad. Pokud jste první hru hráli, v seriálu jste během pár okamžiků rozeznali lokace, události, které se staly nebo se ještě stanou. Poznali jste i charaktery, dříve než se stihly na obrazovce představit. Nicméně, v televizi nefungují věci tak jako ve hře. A proto jsme se dočkali i rozšíření herního lore, poupravení funkčnosti houby Cordyceps a měli jsme možnost zkoumat i prvního nakaženého a reakci světových leaderů.

@HBO MAX

Seriálový Joel a Ellie jsou perfektní dvojice

Pokud se tedy bavíme o inspiraci z herní předlohy, nemůžeme opomenout dvě největší tváře seriálu. Pedro Pascal a Bella Ramsey měli před sebou náročný úkol. Jak bandě hráčů, kteří znají hru od první do poslední minuty vysvětlit, že oni hrají jejich milovaného Joela a Ellie? Bez jakýchkoliv obav můžu říct, že tito dva jsou diamantem celého seriálu. Pedro je v roli Joela precizní, drží se jeho charakteru i osobnosti a nijak ho neupravuje. A Bella? Pro mě osobně je to nejlepší Ellie, kterou jsem kdy viděl, včetně obou vydaných her. Ta chemie, která funguje mezi seriálovým Joelem a Ellie je naprosto dokonalá a zajímá mě, kam až tohle povede.

@HBO MAX

Ale co zombíci? Je to přece Last of Us!

Ano slyším to naříkání, že tohle nemá být love story seriál. Tady mají být runneři, clickeři, bloateři a další různá houbovitá havěť. Nebojte se. Přijdete si na své. Jejich zpracování je na mistrovské úrovni. Produkce HBO je vidět na každém kroku, ať už se jedná o okolní, rozpadlý svět, zombíky nebo přeživší lidi. Vše to působí opuštěně, beznadějně, jednoduše máte pocit, že apokalypsa nastala. Tempo seriálu si zatím drží mírnější průběh, nicméně nechybí akce, napětí ale ani Ellie vtípky, připomínky a poznámky. 

Zaslouží si seriál Last of Us váš čas?

Jednoduše..pokud jste fanoušci her (ať už jen prvního dílu), tak odpovědí je ano. Známé postavy, události, zombíci, to vše je přeneseno na stříbrné plátno tak věrně, že si tohle žádný fanoušek Last of Us, nemůže nechat ujít. Co se mi ale velice líbí, je opačný směr sledování. Pokud jste totiž hry nehráli, s klidem dokoukejte seriál, a až potom se pusťte do hraní. Prožijete si okamžiky seriálu z herního pohledu, a bude to pro vás ještě intenzivnější. 

X