Comic-Con Prague 2023, aneb největší komiksová výstava v Česku!

Jak už jsme avizovali v předchozím článku, letos se nám podařilo obdržet akreditaci pro největší komiksovou výstavu v Česku – Comic-Con Prague 2023! A přestože naše očekávání a nadšení, bylo z počátku obrovské, něco takového jsme vážně nečekali. Když se totiž během víkendu, sejde na 20 000 fanoušků v pražském O2 Universu, je to zážitek, na který jen tak nezapomene!

Pokémoni kam se jen podíváš...hele to je Joker!

Pokud jste se letos účastnili pražského Comic-conu, nebo jste byli na jeho předchozích ročnících, asi máte představu, jak taková akce vypadá. Davy a davy fanoušků, kteří se přišli podívat na své oblíbené hrdiny, popovídat si o svém oblíbeném žánru, nechat si podepsat komiks, plakát nebo třeba jen ruku! Během dubnového víkendu, se do pražského O2 Universa přišlo podívat opravdu velké množství lidí. Tady musíme smeknout poklonu pořadatelům. Organizace návštěvníků, vystupujících i všeho důležitého personálu probíhalo na jedničku. Opravdu klobouk dolů!

Jestli něco na letošním Comic-Con Prague 2023 hrálo hlavní roli, byli to pokémoni. Trend poslední doby se rozšířil i v Česku, a nadšenci tak mohli na jednom místě potkat své nejoblíbenější pokeše. Počty booster balíčků ke koupi, sběratelské předměty, komiksy i oblečení, všude samý Pikachu! Nenechte se ale zmást. Celý festival byl vlastně přehlídkou extrémně propracovaných cosplayů. A tak se vám na jednom místě podařilo potkat Thora, hned vedle něj byl Joker, a o kousek dál zase stormtrooper společně s Chewbaccou. Úroveň detailů, zpracování a věrohodnost všech kostýmů byla na takové úrovni, že nedělní vyhlašování nejlepšího cosplay, pořadatelům opravdu nezávidíme. I když…máme menšího favorita 🙂

HBO MAX, Voyo, LEGO...oči z toho přecházejí!

Sotva jsme vešli do areálu, nevěděli jsme kam dříve skočit. Hned na úvod nás přivítala místnost pro podpisy. Nešlo o tom kde se tahle zóna nacházela. Ale o atmosféru, v jakém se celé podepisování neslo. Takto extrémně uvolněnou a přátelskou podepisovačku..tu bychom chtěli vidět všude! Odtrhnuli jsme se od podepisování a narazili jsme…na cordyceps?! Po chvilce strnutí, a uvědomění, že to je jen extrémně realistický stánek HBO MAX, se mi nohy opět daly do pohybu. O pár kroků dál se totiž nacházela obří hala, kde se dokázalo napasovat obrovské množství herních PC, konzolí, přednášek, soutěží..není divu, že jsme tady strávili celý od od brzkého rána!

Po dlouhém přemlouvání, vyzkoušení těch nejšílenějších PC buildů, které jsme viděli, a omrknutí herního skillu některých návštěvníků, jsme se rozhodli pokračovat dále. A tady už hrálo prim LEGO. Osobně bych v téhle části dokázal zůstat klidně celý festival, a necítil bych se vůbec špatně. Tohle byl jedním slovem sen!

Deskovky jsou pořád v módě!

I když to pomalu vypadá, že toho bylo víc než dost, areál Comic-Con Prague 2023 prostě neměl konce. Došli jsme až do místnosti, která byla plná deskových, karetních a dalších nejrůznějších společenských her. A pokud očekáváte minimální účast..OMYL! Počkat si na uvolnění stolu k vyzkoušení některé z vystavovaných her, se mohlo protáhnout i na delší desítky minut. Nás v redakci nejvíce zaujala desková hra HEAT. Koncept automobilového závodění, převedeného do deskové hry až pro 4 hráče je jedním slovem perfektní. Z počátku jsme se snažili ukázat, že nejsme hloupí a hru pochopíme, po pár minutách jsme ale velice ocenili pomoc odborníka ze stánku Blackfire. Jen díky jeho perfektnímu výkladu, jsme si pak mohli vyzkoušet jednu hru a neuvěřitelně se u ní bavit. Děkujeme mnohokrát!

Comic-Con Prague 2023 byl jedinečný

Jak už asi chápete, zážitek z letošního ročníku v nás pořád ještě překypuje. Stále se snažíme zpracovat co jsme všechno viděli, co jsme si mohli vyzkoušet a jaké obrovská setkání nás potkaly. V článku jsem například zcela vynechal veškeré přednášky, které byly na programu během všech 3 dnů. Přijde mi, že věci, které tam padaly, si zaslouží malinkou roušku exkluzivity. Níže pak přikládáme ještě krátké video, které shrnuje naše dojmy z celého letošního festivalu. A co vy. Byli jste letos na Comic-Con Prague 2023?

X