Další křížová výprava Nintenda proti emulátorům

NSTAH

Vyrovnání společnosti Tropic Haze LLC s Nintendem ve výši 2,4 milionu dolarů fakticky ukončilo vývoj populárního Switch emulátoru Yuzu, ale vymazat kus softwaru z internetu není tak snadné.

Nintendo se ale dále snaží, protože právě vydalo masivní výzvu odstranění tisíců klonů emulátoru Yuzu kvůli porušení zákona DMCA.

Web GitHub, kde tvůrci softwaru mohou hostovat své aplikace a umožnit jejich rozšíření o další vývojáře s otevřeným zdrojovým kódem, právě zveřejnil podrobnosti o nové žádosti o zastavení šíření podle zákona DMCA od společnosti Nintendo.

Tato se zaměřuje na verze Yuzu od vývojářů jiných než má na svědomí původní tým, včetně klonů emulátoru a dalších rozšířených alternativních verzí.

@Nintendo

Vyjádrření Githubu k situaci:
„Protože nahlášená síť, která obsahovala obsah údajně porušující autorská práva, byla větší než sto repozitářů a zadavatel tvrdil, že všechny nebo většina porušovala autorská práva ve stejném rozsahu jako nadřazené repozitáře, GitHub zpracoval oznámení o zastavení šíření vůči celé síti 8 535 repozitářů, včetně nadřazeného repozitáře.“

Pokračující akce Nintenda proti derivátům Yuzu není překvapivá. Konzolový gigant stále nedokázal u soudu prokázat, že Yuzu nebo jakýkoli jiný emulátor je nezákonný, ale vymyslel velmi účinnou taktiku, že opatření Yuzu na obcházení DRM by mohla být nezákonná.

Žádosti o zastavení šíření podle zákona DMCA tak zůstávají velmi účinným nástrojem proti vývojářům emulátorů – web třetí strany, jako je GitHub, pravděpodobně neodmítne žádost od společnosti s právními prostředky, které má Nintendo.

Více jsme o případu napsali ZDE.

X