Dead Island 2 aneb Šoural se došoural

Poslední měsíc jsem měl ve znamení nemrtvých hniláků. Dokončil jsem sledování poslední série The Walking Dead, konečně viděl seriál The Last of Us a s chutí si vyzkoušel postavu Neckromancera v betě Diabla IV. Když tedy přišla nabídka napsat recenzi na tuhle zombie řezničinu, jen jsem si lehce povzdychl, zahodil napůl dokouřené cigárko, začal pomalu natahovat tětivu na kuši a na motorce se vydal opět kosit hordy nemrtvých. A jak tedy můj boj dopadl? To se dozvíte v následujících řádcích (pokud tedy přes ty cákance krve budou čitelné).

@DeepSilver

12, tak to je pohoda...

Po dlouhých 12 letech jsme se dočkali pokračování úspěšné akční zombie hry Dead Island. První díl byl velice dobře přijatý jak kritiky tak fanoušky, a rozhodně připravil půdu pro díl druhý. Ten měl velké porodní komplikace, ale nakonec se po nekonečných odkladech usadil na našich konzolích a počítačích. Stálo však čekání za to, nebo bublina očekávání praskne jako hlava dobře zralého zombíka?

Zombie apokalypsa zmítá světem a letadlo, ve kterém je i vaše postava, se po neúspěšné evakuaci zřítí a vás čeká boj o holé přežití mezi luxusními vilami Los Angeles, nyní přezdívaného Hell-A. Hra vám nabízí hraní za 6 různých charakterů zvaných Slayers. Každá z nich má různé schopnosti a perky, které vám usnadní průchod hrou a zaručují znovu hratelnost. Já si vybral bývalého kaskadéra Jackoba, který srší energií a na mne možná až lehce cringe humorem… Ale co byste taky chtěli od starého boomera, že jo. Nicméně po výběru postavy a následném tutoriálu se vydáte do zničených ulic a rezidencí, a tam začíná ta pravá zábava. 

@DeepSilver

Počkej kámo... trubku, a hned ho majzni do hlavy, hned ho zabij!

Dead Island 2 je čistě akční věc s důrazem na kontaktní souboje. Váš arzenál zbraní bude rozšiřovat napřed různý bordel co naleznete po ulicích. Prkna, trubky a různé nářadí bude vesele narážet do těla hniláků a zde přichází jedno velké plus – F.L.E.S.H. System. Mačetou můžete odsekávat končetiny, palicí drtit klouby a nožem vyvrhávat vnitřnosti. Prostě vlhký sen každého řeznického učně. Na pohled je tento systém hodně propracovaný a dává soubojům ten správný drive

Po celém L.A nacházíte i peníze a součástky, ze kterých si můžete na poncích vyrobit novou zbraň či výbavu, nebo vylepšit tu stávající. Je libo zápalný nůž či elektrický meč? Není problém, fantazii se v této hře meze nekladou, naopak používání živlů a různých pastí vám minimálně zachrání život a spoustu lékárniček. Vidíte, jak zombíci mají slezinu u rozbitého hydrantu? Hoďte mezi ně autobaterii a sledujte nemrtvé Electric Boogie. Jenom pozor na to, že tyto stavy mohou postihnout i vás, takže opatrně, ať nejste další na dancefloor. Máte tu pak i klasické zápalné poškození, kyselinu a další vychytávky. Sadisté si určitě rádi vyhrají. 

Až v pekle nebude místo, mrtví budou kráčet po zemi

Potěší i rozmanitost nepřátel. Narazíte tu na klasické pomalé laxní zombie, postupem hrou ale narazíte i na odolné bodybuildery či praskající mokváky. Na každého funguje jiná taktika a čím víc jich budete zabíjet, tím více tipů na jejich likvidaci si otevřete v zombiepedii. Všechno zatím krví zalité, že? Bohužel mám i nějaké výtky… Když jsem se dostal v příběhu ke střelným zbraním, tak jsem neměl potřebu už různě opravovat a vylepšovat ty na blízko. Pušky a brokovnice mají vetší poškození a o komfortu ze střelby ani nemluvím. Po tomhle bodu už souboj na blízko ztrácí smysl, což je velká škoda, už kvůli široké paletě modifikací. Celá hra nabízí i multiplayer, takže si tu celou zábavu vynásobte x2, když dáte zbraně dohromady s kámošem. 

Dead Island 2 není rozhodně hra, na kterou bych se nějak těšil, ale provedení a kreativita celé hry je udělaná na výbornou. Bavilo mě zkoumat opuštěné rezidence a vyrábět šílené zbraně a ještě šílenějším způsobem je testovat na nemrtvácích. Pokud vás aspoň něco z toho zaujalo, určitě dejte hře šanci, budete se královsky bavit. 

Hodnocení Redakce

Název hry: Dead Island 2

Vývojář: Deep Silver, Dambuster Studios
Vydavatel: Deep Silver
Žánr: FPS, akční
Multiplayer: Co-op
Platformy: PC, Playstation 5, Xbox series X/S

Autor: Raven

Celkový dojem

Plno zombie, krve a lítajících střev a hlav. Parádní hra na odreagování plná akce, humoru a kreativních nápadů

-
4

Klady

+ Modifikace zbraní

+ Lokace

 

Zápory

– Po získaní střelných zbraní už nebyla potřeba bojovat na blízko

– Občasné bugy (na PS5)

X