Dead Space remake se dá pořídit za dvě odlišné ceny?

Chystaný remake sci-fi hororové akce, Dead Space, asi neunikl žádném nadšenci téhle herní série. Navíc když současně se dočkáme také nového projektu, který láká na podobné zasazení – The Callisto Protocol. Jenomže jak se nám blíží datum vydání, a nový Dead Space remake už se dá předobjednat, začali si hráči všímat dvou odlišných cen. Předělávku původního Dead Space z roku 2011 si totiž můžete pořídit za dvě, odlišné cenovky.

Dead Space remake levnější na Steamu?

Když si totiž otevřete Steam, zjistíte, že předobjednávková cena je nějakých 60€ za klasickou edici hry. Jenomže, když si hru chcete předobjednat na Xbox Series nebo Playstation 5, cenovka vám vystřelí o dalších 10€, tedy na 70 eur. Jasně, jsme zvyklí, že konzolové ceny bývají většinou oproti PC o něco vyšší. To se ale bavíme u nových titulech. Toto je ale remake. Opět jsme v situaci kdy si studio, za již existující hru, řekne AAA cenovku. A lidi se proti tomu začínají obracet. Ono není divu, poté co nám vyšel Last of US 1 remake za plnou cenovku nové hry, začínají být hráči docela citliví.

@Steam

Vyšší cena, více obsahu

Je slušné doplnit, že nadcházející remake ale splňuje svou definici. Hra běží na novém enginu, ve hře se objeví nové vedlejší mise, potkáme i nové charaktery. Práce tedy Motive Studio odvedlo více než dost. Vždyť se podívejte na ten dechberoucí vizuál! Je teď na každém z nás, jestli 27. ledna 2023 tuhle cenovku za hru dáme či nikoliv. Ale znovu se podívat na USG Ishimura? I am buying.

X