DevGAMM 2023 Gdansk | Jaká byla konference?

Někdy se v životě dostanete do situací, které byste nikdy neočekávali. Občas to bývají nepříjemná překvapení, občas se ale stane, že vás zaskočí zpráva, která vás neuvěřitelně potěší a nabídne vám obrovskou příležitost. A to se přesně přihodilo nám. Byla půlka února, když se nám v e-mailu objevila zpráva, že naše akreditace pro DevGAMM 2023 v polském Gdaňsku byla schválena. A tak jsme se vydali… Jaké to bylo?

DevGAMM 2023 jako setkání vývojářů s publishery a spousta přednášek

Celý veletrh DevGAMM 2023 se konal na výstavišti Amber Expo. Velice luxusní areál, s perfektně uzpůsobenými, konferenčními místnostmi, sliboval úžasný zážitek jak řečníkům, tak posluchačům. A že byl schedule opravdu narvaný! Veletrh začínal poměrně brzy ráno, a přednášky byly na programu během celého dne, až do večera, kde se konala buďto dobročinná sbírka, nebo vyhlašování cen Digital Vikings Awards 2023. Člověk by si řekl, že na dva dny, je to až moc. A taky že jo!

Přednáška, rozhovor, objevit nové hry...

Jenomže celá konference nebyla jen o tom poslouchat zkušené lidi jako byl Jon Carnage ze studia TinyBuild (kteří mimochodem byli sponzorem akce). Prostor tady dostali také indie vývojáři, kteří sem přišli prezentovat své nejnovější herní kousky. Dostalo se nám tak možnost, vyzkoušet extrémně zábavné, inovativní a především, velice zajímavé videohry, o kterých se v mainstreamu úplně nepíše. Nebudu vám tady prozrazovat mnoho, nicméně aktuálně jsme ve spojení s pár lidmi, a pokud vše dobře dopadne, již brzy vám přineseme preview na hry, které si zaslouží vaší pozornost!

DevGAMM 2023 byl jednoduše nabitý velkými jmény, a obrovskými talenty, kteří v herním průmyslu vystřelí v následujících letech. Pro nás osobně, to byla první, takto velká akce, které jsme měli možnost se zúčastnit. A taky to pro nás byla velká škola. Ocitnout se v cizí zemi, v takto příjemném kolektivu lidí, mít možnost poslechnout si velká gamingová esa, a jejich zkušenosti s vývojem her, jaké veškeré trable provází publikování her, a co všechno vlastně zasahuje do životů samotných vývojářů, to jsou zkušenosti, které vám přes článek na internetu těžko přeneseme. Celý tento kolotoč se chystá ještě na další zastávky. Tou nejbližší bude Vilnius a následně pak Londýn nebo Lisabon. A pokud máte možnost se něčeho takového zúčastnit, určitě neváhejte!

X