Disney hledá scenáristy pro další sérii Percyho Jacksona

První série o polobohu Percym Jacksonovi si na serveru Metacritic vysloužila překvapivých 73 bodů. Druhá série sice není oficiálně potvrzená, ale vypadá to nadějně.

Bohové a jejich děti

Percy Jackson a Olympané, jeden z nových seriálů na Disney Plus, sice ještě nebyl obnoven pro druhou sérii, ale pro fanoušky to vypadá nadějně – scenáristická místnost pro další díl je již v provozu. Podle Variety showrunneři Jon Steinberg a Dan Shotz tvrdí, že příprava pro pokračování „dělá velké pokroky“. Steinberg publikaci řekl: „Všichni si uvědomují, že poptávka po seriálu naznačuje, že bychom ho pravděpodobně neměli přestat točit.“

@teenvogue

Seriál vychází z oblíbené knižní série Ricka Riordana a sleduje dvanáctiletého poloboha Percyho (Walker Scobell), jehož otcem je bůh vody Poseidon, jak je obviněn z krádeže Diova blesku. Percy, který se ocitne mimo svůj běžný život ve světě řecké mytologie, se ocitne na Camp Half-Blood, letním táboře pro ostatní mladé polobohy. V následných dobrodružstvích se k němu připojí jeho nejlepší přátelé, Athénina dcera Annabeth (Leah Sava Jeffries) a Grover (Aryan Simhadri), satyr. Ve vedlejších rolích se představí Lance Reddick v jedné ze svých posledních rolí, Lin-Manuel Miranda, Megan Mullally, Jason Mantzoukas a Jay Duplass.

Seriál se stal pro společnost Disney velkým hitem. Podle společnosti Nielsen zaznamenala premiéra dvou epizod při svém uvedení v prosinci 2023 celkem 572 milionů zhlédnutých minut, což pro streamovací platformu znamená větší sezónní debut než marvelovský seriál Tajná invaze nebo druhá sezóna Lokiho. Všechny epizody Percyho si můžete pustit na Disney Plus.

X