Disney vytvořilo časovou osu dějin galaxie Star Wars

Společnost Disney vytvořila na webových stránkách Star Wars časovou osu, do které zahrnula mimo jiné všechny filmy a seriály, aby pro fanoušky zpřístupnila přehlednou sestavu dění v jednotlivých érách galaxie. A určitě jde o chytrý tah, s vydáváním nových a nových pořadů se v ději jeden snadno ztratí, proto tento oficiální přehled dobře poslouží jako jednoduchý návod a přehled.

Na oficiálních webových stránkách StarWars.com se odteď můžete podívat na rozdělení jednotlivých časových období, a to včetně Staré republiky. 

„Každá sága má svůj začátek, prostředek a konec. Příběhy předaleké galaxie se táhnou tisíce let a jednotlivé epochy jsou vymezeny mytologickou časovou osou, která dává do souvislosti její minulost, přítomnost a budoucnost. Vzhledem k tomu, že Hvězdné války stále rozpínají a vyvíjejí, poskytují tyto éry smysl pro rozsah epického příběhu, který se stále vypráví“, je zmíněno u článku na webu StarWars.com. 

I když je Stará republika stále v srdcích mnoha fanoušků Star Wars, kvůli akvizici Disney už nemůže být součástí kánonu. Díky titulu Knights of the Old Republic ale můžeme dále prozkoumávat tuto dávno zapomenutou éru galaktických dějin.

Ačkoliv se příběhy ze Staré republiky zatím neměly možnost vysílat na plátnech kin nebo televizních obrazovkách, to, že byla tato éra zařazena do časové dějové linie galaxie, může značit příchod nového projektu, na kterém by se mohlo pracovat, no, zatím můžeme jen odhadovat ale osobně doufám, že se příběhům této dávné éry dostane většího prostoru.

X