Do Helldivers 2 se chystají mechové

Ačkoliv Helldivers 2 jsou venku teprve tři týdny, jejich popularita překonala všechna očekávání a vypadá to, že studio stojící za jejich vývojem Arrowhead má v rukávu několik nachystaných es, se kterými má v plánu se brzy vytasit. V posledních týdnech se vývojáři převážně soustředili na stabilizaci síťové infrastruktury, na které hra běží, jelikož nebyla stavěna pro více něž 400 tisíc současně demokracii rozsévajících válečníků, to se jim však úspěšně daří a hra je nyní v mnohem lepším stavu než v prvních dnech. Vyvstala tak otázka, co nás v dynamicky se vyvíjející válce proti broukům a automatonům čeká dál?

Již zítra se dozvíme, zda Helldiveři zvládnou splnit první tzv. Major order, neboli rozkaz nejvyšší priority přímo od velení ze Super Země. Jednotky Helldiverů byly pověřeny potlačením rozvíjející se ofenzívy proradných botů (neboli automatonů), kteří obsadili hned několik klíčových planet. Situace se bohužel nevyvíjí nejlépe, pro splnění rozkazu je nutno osvobodit 8 planet a nyní, jen několik hodin před vypršením lhůty tohoto rozkazu, stále chybí dvě. Helldiveři se tak obrací na velení (studio Arrowhead) s žádostmi o silnější arzenál, se kterým budou schopni přinést svobodu a demokracii ještě výbušněji než doposud. A vypadá to, že tyto prosby budou brzy vyslyšeny. Ačkoliv jsme díky jednomu z trailerů věděli že přidání mechů do hry je v plánu, nebylo jisté kdy se jich dočkáme. Nyní se však na síti Reddit objevilo video, kde jeden z členů studia Arrowhead představil dva mechy hráčům přímo ve hře. Ti neváhali, ukázku natočili, a tak se na ni nyní můžete podívat také.

Jedná se popravdě o skvělý tah ze strany vývojářů. Mohou nové technologie ozkoušet přímo v živém prostředí hry a zároveň tak několik šťastlivců, se kterými se spojí ve hře, namlsat na chystaný obsah. A vypadá to, že je na co se těšit. Mimo mechy však kolují drby o dalších chystaných přírůstcích do arzenálu pekelných bojovníků. Patří mezi ně energetická bazuka, možnost přivolat si na pomoc skupinu Helldiverů řízených počítačem, kteří pomohou v bitvě, anebo dokonce schopnost přitáhnout na povrch planety malý meteorit, který hordu brouků usmaží podobně jako nukleární střela.

Arrowhead již dokázali, že rozumí tomu, jak vytvořit dynamické, absolutně chaotické bojiště, kterému vévodí nesmírně epické výbuchy a efekty. Jsem si tedy jistý že ať už si pro nás v budoucnu připraví cokoliv, můžeme se těšit na spektákl masivní destrukce.

X