Dostaneme mobilní aplikaci Xbox store?

Zelená strana konzolového sporu – Xbox hráči toho v poslední době dostali opravdu hodně. Jestli je něco, kde Microsoft skutečně kraluje, je to Xbox Game Pass. Jenomže přeci jen existuje stránka, kde mají Xbox fanoušci oproti konkurenci slabinu. A to je mobilní aplikace. Sice Xbox svou companion aplikaci má, nicméně její využití je téměř nulové. Můžou se ale těšit na velké změny? Phil Spencer tvrdí, že ano.

Xbox Store pro mobily už příští rok!

Je to šokující, ale tohle je článek, který nepojednává o Microsoftu a jeho akvizici Activision Blizzard. Já vím, je toho plný internet, ale já bych se raději podíval, na něco malinko pozitivnějšího. Phil Spencer dával rozhovor serveru Financial Times. Proč tedy mluvím o té obří kontroverzi okolo Activision Blizzard? Protože vydání mobilní aplikace Xbox Store, souvisí přímo s úspěšným dokončením téhle masivní akvizice. 

@Microsoft

Chtěli bychom hráčům nabídnout veškerý obsah. Náš i obsah našich third-party partnerů. Tento obsah chceme zpřístupnit na jakékoliv platformě. Bohužel, dnes to neumíme udělat pro hráče na mobilní platformě. Chceme ale hráče ujistit, že o této platformě víme, a uvažujeme, jak se na ní dostat.

Mít opravdu funkční mobilní aplikaci pro Xbox by byl další krok směrem k hráčům. Protože aktuálně se nemůžete na mobilu podívat na Xbox store. Můžete si prohlédnout svou knihovnu, nemůžete si ale novou hru z mobilní aplikace zakoupit. Tohle všechno by určitě přilákalo mnohem více hráčů ke konzolím Xbox Series, a komunita by tak mohla dále růst. Tak uvidíme, čeho se dočkáme!

X