Dragon’s Dogma 2 bude opravdu obří!

Už to je přes deset let, co světlo světa spatřila povedená RPG hra od Capcomu, Dragon’s Dogma. Hráči si inovativní RPG pochvalovali, ale po jednom vydaném DLC se po značce slehla zem… až do teď. V pondělní prezentaci Capcomu jsme si mohli prohlédnout gameplay a povedené záběry.

To srdce vypadá velmi chutně

 První díl se odehrává ve velkém, otevřeném světě, kde hráči přebírají roli Arisena, hrdiny, který bojuje proti různým příšerám, a zároveň hledá zloducha, který mu ukradl srdce. Jednou z klíčových prvků hry je její bojový systém, který umožňuje hráčům vykonávat různé útoky a kombinace proti nepřátelům. Hráči mohou také sestavit družinu pěti dalších postav, nazývaných Pawnové, kteří je doprovázejí a pomáhají jim v boji. Dragon’s Dogma bylo později rozšířeno o DLC s názvem „Dragon’s Dogma: Dark Arisen“, které přidávalo nový obsah, včetně nové oblasti, nepřátel a vybavení.

Druhý díl, stejně jako první, bude hrou pro jedno hráče a již zmínění Pawnové budou mít dle slov vývojářů velmi pokročilou UI, takže si budete připadat, že máte v partě opravdové hráče. Stejně jako v první hře můžete mít jednoho primárního Pawna, upraveného podle svých představ, a pak další dva podpůrné Pawny, které si můžete půjčit od ostatních hráčů online. 

Dále vám budou více nápomocní při boji a navrhování nových cest k neprozkoumaným lokacím, a po boji si s vámi rádi dají placáka

Na přebalu hry můžeme kromě hlavního hrdiny zpozorovat dvě postavy, nalevo lučištnici Ulriku, která má mít s naší postavou hluboké pouto, a vpravo Nadinii, velekněžku Beastrenů, nového druhu, který se ve hře Dragon’s Dogma 2 představuje poprvé. K dispozici jsou také nová povolání, která utvářejí cestu vaší postavy, stejně jako noví nepřátelé. Hra má vyjít na novou generaci konzolí od Microsoftu, Sony a PC. Bohužel ještě stále neznáme datum vydání.

X