Epic Games spouští program na získání více her a podporu vývojářů

Společnost Epic Games spustila nový program Now on Epic, který má pomoct k získání více titulů. Epic tak chce rozšířit svoje herní portfolio o další tituly, čímž by se zvýšil i jeho vliv na herním trhu a mohl by tak lépe konkurovat např. velikánovi jako je Steam. V čem ale tento program spočívá? Epic se soustředí na podporu herních vývojářů a vydavatelů, aby chtěli své staré hry zpřístupnit v obchodě Epic Games Store. 

@epicgames

Now on Epic má pro uživatele usnadnit objevování nových her a pro vývojáře zvýšit zisky z uživatelských nákupů na 100 % za všechny hry, které budou součástí tohoto projektu, tedy zpětného katalogu v nabídce Epic Games Store, a to po dobu prvních šesti měsíců. Poté bude zisk rozdělen v poměru 88 % pro vývojáře a 12 % pro Epic. 

Spuštění programu přichází ale ve chvíli, kdy se společnost potýká s propuštěním bezmála 20 % zaměstnanců. Now on Epic tak může být trnem v oku nejednomu z nich. K celkové situaci společnost vydala prohlášení: „Už nějakou dobu utrácíme mnohem více peněz, než vyděláváme. Investujeme do dalšího vývoje Epicu a rozvoje Fortnite jako metaverzemi inspirovaného ekosystému pro tvůrce. Dlouho jsem byl optimistický, že tento přechod zvládneme bez propouštění, ale zpětně vidím, že to bylo nereálné,“ řekl zakladatel a generální ředitel Epicu, Tim Sweeney.

X