FIFA 23 je týden po vydání prodávanější než její předchůdce

Už jsme zase v období kdy se nám na scénu dostávají každoročně vydávané tituly. Sportovní nadšenci jsou v sedmém nebi. Ať už se jedná o fotbálek, nebo hokej. FIFA 23 už je venku, NHL 23 je za rohem. Nemají to přitom, fanoušci těchto sérii moc jednoduché. Poslední roky jim série dost stagnují. Jak se ale zdá, fotbal od EA si letos, dokázal polepšit.

FIFA 23 je v Británii prodávanější než předchůdce FIFA 22

Pokud nejste úplný nadšence do fotbalu, nebo nijak nesledujete FIFA komunity, vězte, že poslední dva ročníky nebyly…úplně šťastné. Množství stížností od hráčů, opakující se chyby, všudypřítomné bugy. Série FIFA stagnovala a vypadalo to, že odliv hráčů je nezastavitelný. Těžko říct, jestli se v EA praštili přes nos, nebo chtěli první, true ročník FIFA 23 na nové konzole uvést pořádně. Ale hra zažívá obrovský úspěch. V Británii, týden po vydání je už prodávanější než předchozí ročník. Až 41% prodaných kopií na PlayStationu patří hráčům PS5, Xbox One zaznamenalo asi 17% prodejů, novogenerační bráška Xbox Series 6%. 

@Steam

Větší prodeje, větší počty hráčů, víc úspěchu

Je hezké, že se EA rozhodli na posledním díle série FIFA pořádně zapracovat. Příští rok už se totiž dočkáme jejich nové IP. EA Sports FC nahradí FIFU, a je nám všem jasné, že trumfy si nechávají až tam. Nicméně výrazný zásah do hratelnosti, nová funkce týmové chemie, celkové zpomalení gameplaye zdá se, na hráče funguje. Teď nastává otázka, zda dokáží udržet kvality hry během celého ročníku, nebo se od března příštího roku odliv hráčů opět vrátí.

X