Final Fantasy VII: Rebirth si ukousne 150 GB

Druhý díl zremakeovaného Final Fantasy VII s podtitulem Rebirth rozhodně nebude žádný střízlík. Na vašem PlayStation 5 si nachystejte 150 Gb volného místa. Zároveň hra vyjde na dvou discích, ale nemusíme se obávat vyměňování disků jako za starých časů.

Jeden disk na hru, druhý na Fat Chocoba

Režisér Final Fantasy 7 Rebirth Naoki Hamaguči v rozhovoru pro Game Informer prozradil, že na první disk se vejde 100 GB, zatímco na druhý 50 GB. Ale jak bylo psáno výše, tak swapování disků nám nehrozí. Jde čistě o instalační disky. Stačí stáhnout obsah obou disků a můžete krásně pařit až do konce.

@SquareEnix

Pokud jde o to, proč je Rebirth na dvou discích, Hamaguči říká, že důvod je spíše technický, než nostalgický. Kdyby hra vyšla jenom na jednom disku, tak by vývojáři nedosáhli na vysokou úroveň detailů ve hře. 

Ve stejném rozhovoru Hamaguči sdělil, že hra nebude mít cross-progression se starším dílem Remake. To znamená, že si nebudete moct přenést vybavení nebo materie.

„Ačkoli je tu příběh, který započal už v dílu Remake, Rebirth má být tak trochu samostatný,“ vysvětluje Hamaguči. „Neexistují tedy žádné konkrétní parametry růstu nebo schopnosti, které byste si přenášeli z předchozího titulu.“

X