Final Fantasy XVI má dobré prodeje, ale…

Clive Rosfield se nám tento rok v létě přestavil už v šestnáctém pokračování posledních fantazií japonského gigantu Square-Enix. Ale né všechno je v zemi vycházejícího slunce sluncem zalité. No vlastně jakoby je, když ráno vyjde sluníčko a tak… ale pojďme radši k věci.

Dobrý je za 3

Začátkem tohoto týdne společnost Square Enix prostřednictvím serveru GameBiz oznámila své finanční výsledky za období od dubna do září 2023. Zpráva společnosti tvrdí, že ačkoli se Final Fantasy XVI zdánlivě prodávala dobře, nemohla pomoci tomu, aby zisky společnosti Square Enix neklesaly, a to především kvůli nákladům na vývoj a reklamu.

@square-enix

Celkové tržby společnosti Square Enix z „digitální zábavy“ ve skutečnosti po srovnání se stejným obdobím roku 2022 vzrostly. Bylo to způsobeno dvěma faktory: Final Fantasy XVI a sérií Final Fantasy Pixel Remaster, které se podle všeho prodávaly docela dobře.

Nicméně, i ve stejném roce poklesly například prodeje MMO Final Fantasy XIV, která je zatím největším tahounem série, alespoň co se týče finanční stránky. To však neznamená, že by se náklady na vývoj Final Fantasy XVI nevrátily. Od uvedení Final Fantasy XVI na trh se kolem jejích prodejů objevují spekulace, ale neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, kolik přesně hra vydělala (nebo ztratila) peněz. Na začátku letošního června první údaje ukazovaly, že prodeje Final Fantasy XVI jsou více než uspokojivé. Stala se nejrychleji prodávanou hrou pro PS5 v Japonsku, když předstihla Gran Turismo 7, a také se stala nejrychleji prodávanou skutečnou exkluzivitou pro PS5 vůbec, když předstihla hry Returnal i Ratchet and Clank: Rift Apart. My hráči se v nejbližší době můžeme těšit na novou hru Final Fantasy VII: Rebirth a milovníci výše zmíněné čtrnáctky zase na nové rozšíření Dawntrail.

X