Finálový turnaj v Apex Legends byl napaden hackery

Hackerský incident během Apex Legends Global Series vyvolal obavy ohledně ochrany Easy Anti-Cheat a toho, zda je bezpečné hrát hry, ve kterých se používá.
Severoamerické finále turnaje vedeného společností EA přineslo situaci, při které byli hráči Noyan „Genburten“ Ozkose a Phillip „ImperialHal“ Dosen terčem hackerů během zápasu.

V záznamu ze zápasů je vidět že, Genburten najednou viděl pozice všech hráčů.
„Dostávám hacky“ řekl, než opustil hru.
ImperialHal mezitím dostal během zápasu aimbot. Jakmile si to uvědomil, řekl to svým spoluhráčům a rozhodl se dohrát hru bez střelby.

Finále bylo nakonec zrušeno.
„Vzhledem k ohrožení konkurenční integrity této série jsme se rozhodli v tuto chvíli odložit finále“ oznámil tým Apex esports na platformě X.

Předpokládá se, že útok má na svědomí Destroyer2009, podvodník a bývalý hráč Apex Legends.
Na záběrech Genburtenova hacku jsou slova „Apex hacking global series by Destroyer2009 a R4ndom“ spamována do chatu z Genburtenova účtu.

Kromě oznámení od esportového týmu Apex nepřišlo žádné vyjádření od EA nebo Respawn.
To vedlo ke spekulacím a obavám o bezpečnost hraní Apex Legends nebo jakékoli hry, která také používá software Easy Anti-Cheat, protože není jasné, zda hack pochází ze samotné hry nebo EAC.
V současné době komunitní účet Anti-Cheat Police Department, který shromažďuje informace o cheatech ve hrách, doporučil hráčům vyhnout se všem hrám, které používají EAC, a navrhl hráčům v turnaji Global Series provést čistou reinstalaci svého operačního systému.

X