Fullmetal Alchemist: Brotherhood má svého pokořitele!

Fullmetal Alchemist: Brotherhood se dlouhou dobu mohlo pyšnit prvním místem nejoblíbenějších anime na serveru My Anime List. Jenže nyní se vše mění a nová anime adaptace mangy od Kanehita Yamady uzmula bratrům alchymistům jejich první místo. Přivítejte Frieren: Beyond Journey’s End!

Tíha dlouhého života

Během desetileté výpravy za poražením Krále démonů si členové hrdinské družiny –⁠⁠⁠ Himmel, kněz Heiter, trpasličí válečník Eisen a elfí mág Frieren –⁠⁠⁠ vytvářejí během dobrodružství a bitev pouta, která většině z nich přinášejí nezapomenutelné a cenné vzpomínky.

Čas, který Frieren stráví se svými druhy, se však rovná pouhému zlomku jejího života, který trvá už více než tisíc let. Když se družina po svém vítězství rozpustí, Frieren se nenuceně vrátí ke své „obvyklé“ rutině sbírání kouzel po celém kontinentu. Vzhledem k jejímu odlišnému vnímání času zřejmě nechová žádné silné pocity vůči zážitkům, kterými prošla.

@lostinanime

S odstupem let si Frieren postupně uvědomuje, jak ji dny strávené v hrdinské partě skutečně ovlivnily. Je svědkem smrti dvou svých bývalých společníků a začíná litovat, že jejich přítomnost považovala za samozřejmost; přísahá, že bude lépe rozumět lidem a vytvoří si skutečné osobní vztahy. Přestože příběh oné kdysi nezapomenutelné cesty již dávno skončil, nový příběh se chystá začít.

Anime se začalo vysílat v září minulého roku, a už po prvním díle nasbíralo hromadu fanoušků. Nečekejte ale zběsilou akci, Frieren nám nabídne spíš oddechovou zábavu s pomalejším tempem a dramaty. Série bude mít 28 dílů, takže ještě máte čas směle na tento rozjetý vlak naskočit, určitě to bude stát za to!

X