Ghost of Tsushima: Director’s Cut vyjde na PC už v květnu!

Insideři měli pravdu a zvěsti o vydaní dlouho očekáváného PC portu Ghost of Tsushima se ukázaly jako pravdivé. Konečně se dočkáme uznávané samurajské akce na PC. Sony také oficiálně potvrdilo vydaní na Steam a Epic Games Store 16.května.

@Sony

Playstation exkluzivita vyšla na PS4 už v roce 2020.
V roce 2021 vyšla vylepšená verze na PS5, obsahující základní hru spolu s rozšířením v podobě ostrova Iki a kooperativním online multiplayerovým režimem Legends.

V příspěvku na blogu PlayStation bylo odhaleno, že Ghost of Tsushima pro PC nabídne odemčené snímkové frekvence, různá nastavení a předvolby grafiky, přizpůsobitelné ovládací prvky myši a klávesnice a navíc rozsáhlou podporu ovladačů. Je možné použít Steam Input k přemapování a přizpůsobení ovladače dle vašeho výběru a ti, kteří používají ovladač DualSense, mohou využít jeho haptické zpětné vazby a adaptivních spouštěčů.

Na PC bude k dispozici podpora ultraširokého monitoru – v rozlišení 21:9 a 32:9 a také 48:9 pro nastavení tří monitorů.
Dále podpora pro DLSS 3, DLAA, FSR 3, FSR 3 Native a Intel XeSS upscaling.

@Sony

Spoluzakladatel Sucker Punch, Brian Fleming k příležitosti vydaní na PC řekl:

„S hrdostí oznamujeme, že naši přátelé a partneři z Nixxes přinášejí Ghost of Tsushima na PC! Pro Sucker Punch je to poprvé – veškerá naše předchozí práce je výhradně pro konzole, takže jsme z toho všeho nadšení a Nixxes byl ten správný tým, který tento projekt provedl. S nimi na palubě jsme věděli, že výsledky budou úžasné! Teď mě omluvte, jdu si objednat super ultraširoký monitor!“

X