Hayao Miyazaki pracuje na novém filmu

Jen pro pořádek, jedná se o toho hodného pána Mijazakiho, toho co nám dal Můj soused Totoro, Princezna Mononoke nebo Cesta do fantazie. Naopak ten zlý pán Myazaki z From Software by nás taky mohl obšťastnit nějakým novým počinem, ale tam mám obavy že se nebudete příjemně usmívat, nýbrž trpět jako zvířata…

Důchod? Ani náhodou!

Podle jednoho z kolegů ze Studia GhibliHajao Mijazaki pracuje na svém dalším filmu, přestože se objevily zprávy, že Chlapec a volavka bude jeho posledním filmem v režisérském křesle.

„O novém projektu přemýšlí každý den, už ho nemůžu zastavit, už jsem to vzdal. Už se mu to nesnažím rozmluvit, i když by to mohl být špatný film. V životě ho okouzluje jen práce,“ řekl producent Studia Ghibli Tošio Suzuki francouzskému listu Libération.

@wegotthiscovered

Mijazakiho nejnovější film Chlapec a volavka se po svém uvedení do kin na začátku letošního roku stal hitem japonských kin a vzbudil rozruch i na západních filmových festivalech. Film vypráví o dvanáctiletém chlapci, který truchlí nad smrtí své matky a snaží se v novém městě cítit jako doma. Když se setká s mluvící volavkou, která mu sdělí, že jeho matka stále žije, vydá se na fantastickou cestu, aby se jí pokusil najít.

U nás v ČR bude mít v Chlapec a volavka premiéru 23.11. tohoto roku

X