HEAT je nejlepší desková závodní hra?

Deskovky u nás často nenajdete. Ne, že bychom je neměli rádi, to nikdo nemůže říct. Naše vydání recenze deskové hry World of Warcraft byl jeden z našich nejúspěšnějších článků! A proto jsme tady dneska s přídavkem. Podíváme se na závodní okruhy, na burácející motory, a na vítěze i poražené. Tohle všechno a mnohem více v deskové hře HEAT. Děkujeme za zaslání Blackfire!

Heat je to nejzábavnější závodění, které doma můžete zažít

Popořadě, jsem fanouškem závodních sérií. Mám tedy k tomuto oboru blízko. Když jsem poprvé uviděl hru HEAT na pražském Comic-Conu, byl jsem s kolegou jako u vytržení. Vždyť je to dokonalý nápad. Proč bychom měli závodit jen virtuálně? Deskovka je přeci přímo perfektní platforma. A taky že jo! Upřímně, je třeba říct, že pochopení a naučení se základů není snadné. HEAT je dost komplexní, každý krok navazuje na ten předchozí. Když tomu ale přijdete na kloub, uvědomíte si, jak je to v zásadě banální a pak už nepřemýšlíte, co a kde zahrát. Ale jak ten závod vyhrát!

@Techraj.cz

Na výběr máme tedy 4 tratě, každá s jinou obtížností. Celkem 6 nádherně zpracovaných modelů formulí, ty jsou podpořený herními kartami příslušné barvy. Každý z hráčů ještě dostane hrací pole s vlastní šaltpákou, balíček heat kartiček, a můžeme na start!

Tohle není jen kroužení! Tohle je taktická bitva!

Ač by se mohlo zdát, že se jen posouváte herním polem dokola a snažíte se být první, nemůžete být více na omylu. Každý tah se skládá z několika kroků. Každé auto nejdříve musí zařadit rychlost (ale pozor, nepřepálit to!) Podle zařazené rychlosti pak víte, kolik hracích karet můžete ve svém kole zahrát. O součet těchto karet se posouváte po dráze dál. Do toho ale vstupují další elementy. Jste ve vzduchovém pytli za autem před vámi? Projíždíte zatáčkou? Neuvařili jste motor a neztratili veškerý svůj progres? Tohle všechno v prvotních hrách pochopit může být trošku oříšek. Ale slibuji vám. Jakmile si to vryjete pod kůži… panečku!

A jedeme dál. První kolo za námi, někdo se nedokázal posunout, jiný si vybudoval obří náskok. Nedejte se ale zastrašit. Náskok několika polí před cílem ještě neznamená jasnou výhru! Tady se hraje až do posledního tahu. Samozřejmě HEAT není tak jednoduchý, jak se může z pár tahů zdát. Je tady celá další, řekněme „advanced“ stránka celé hry. Zde vstupuje do hry také počasí, jakýsi tuning vaší formule a další události, které vaší jízdu neustále komplikují. A kdo to zvládne nejlépe, ten si zaslouží vidět šachovnicovou vlajku jako první.

To finish first, first you have to finish

HEAT je nesmírně zábavná hra. Ať už budete hrát ve dvou nebo v maximálním počtu 6 hráčů, tady je zábava při každém jednom tahu. Snažil jsem se přijít na to, proč tomu tak je. Faktem zůstává, že každý tah musíte myslet dopředu. Když se přepočítáte, okamžitě ztrácíte. A právě tahle proměnlivost činí ze hry HEAT jeden z nejzábavnějších počinů, které jsem kdy viděl. Zároveň ostatní hráči nemusejí být fanoušky závodních her. Pochopení pravidel může trvat o něco déle, ale potom už to je počítání, plánování a hraní kartiček. A to je na tom to krásné.

HEAT si místo ve vaší knihovně skutečně zaslouží

Jestliže hledáte neotřelou deskovku, která vás zabaví na desítky hodin, s čistým srdcem můžu doporučit HEAT. Co mě na hře mrzí? Že jsem ji nepoznal už dříve. A když vám to řekne někdo, kdo naposledy hrál Člověče, nezlob se ještě ve školce, tohle musí být opravdu něco extra. HEAT je perfektní a já jsem vděčný, že jsem se o něm dozvěděl. Děkujeme Asmodee a Blackfire. Tohle je pecka!

Hodnocení Redakce

Název hry: HEAT

Vývojář: HEAT - DESKOVÁ HRA
Vydavatel: Asmodee, Blackfire
Žánr: Karetní, desková

Autor: Džejkop

Více

Celkový dojem

Desková hra HEAT je ta nejlepší závodní deskovka, co jsem kdy hrál. Provedení map, autíček, herních kartiček je na mistrovské úrovni. Vzhledem k nesčetnému množství kombinací herních tahů, doplněných skvělými tratěmi, je tohle deskovka, která vás nenechá odejít od herního stolu.

-
4.5

Klady

Detaily zpracování

Smysl pro závodění

Nutnost promýšlet herní kroky

Zápory

Možná těžší na pochopení

X