Hideo Kojima označil Modrookého samuraje za anime roku

Japonský herní designér se nedávno na Twitteru vyjádřil o seriálu Modrooký samuraj jako o „nejlepším anime roku“ a naznačil, že tvůrci Michael Green a Amber Noizumi museli vidět, co stálo za úspěchem filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse a seriálu  Arcane a vylepšili to.

Kojimova pečeť kvality

„Všechno je úžasné,“ rozplýval se nad osmidílným seriálem. „Všechno je nádherné! Bezpochyby nejlepší anime tohoto roku! Je to vizuální dílo, které přesahuje běžný smysl animace!

„Je démon pomsty démon, nebo samuraj? Je to opravdu monstrum?“ Kojima píše. „Téma a poselství jsou jednoduché. Postavy jsou navíc dobře navržené! Zpočátku jsem si nebyl jistý,  zda to je Ringo, Taigen nebo Akemi, natož hlavní hrdinka Mizu! Ale jak se vypráví jejich minulost, pociťuji k nim čím dál větší sympatie. Vřele doporučuji!“ Kojima na závěr dodal že ti, kteří si seriál nepustí, o něco přicházejí.

Moodrooký samuraj se odehrává v japonském období Edo v 17. století a jeho hlavním hrdinkou je Mizu, míšenka s výjimečným mečem, která se vydává na pomstychtivou, krví nasáklou výpravu proti čtyřem bílým mužům. Přestože šógunát Tokugawa uzavřel hranice země, čtveřice lidí ze Západu zůstává v zemi ilegálně – a jeden z nich je možná její násilnický otec. Anime Modrooký samuraj si můžete přehrát na platformě Netflix.

X