Hogwarts Legacy nejhranější hrou roku?

Asi je bez debat, že v poslední době je jedna z nejdiskutovanějších her právě Hogwarts Legacy. Titul se pro mnoho hráčů stal téměř povinností dohrát a kdo nemá doma nejnovější herní přírůstek ze světa Harryho Pottera, jako kdyby nebyl. 

Od vydání uběhl teprve měsíc a vývojáří přišli s dost enormními čísly. Za tak krátou dobu se stihlo prodat již více než 12 milionů kopií. To pro vývojáře znamená tržbu něco přes 850 milionů dolarů. Za tak krátkou dobu to je něco nepředstavitelného. 

Hogwarts Legacy
@Steam

To ale zdalena není vše. Dokážete odhadnout kolik celkově se ve hře stráví hodin? A nebo kolik se uvaří lektvarů nebo porazí nepřátel? A teď si to vynásobte celkovým počtem hráčů. Nejsou tu úplně malá čísla a některá vás jistě překvapí. Na oficiálním Twitter účtu bylo prozrazeno několik statistik. 

Dohromady hráči ve hře strávili 406 milionů hodin. Uvařilo se 405 milionů lektvarů a vypěstovalo 674 milionů rostlin. To ovšem není nic proti poraženým nepřátelům. Bylo poraženo přes 2.25 miliardy černokněžníků. A to nepočítáme ostatní havěť jako pavouky nebo vlky. 

Podle mého názoru to jsou enormní čísla, když uvážíme že Hogwarts Legacy vyšlo teprve  10. února. A čísla stále porostou. 

Tak schválně? Kolik z vás pomohlo tyto statistiky takhle vyšvihnout? 

Zahrát si můžete na PC, PlayStation 5 Xbox Series X/S. Ostatní hráči nemusí zoufat. Na PlayStation 4 Xbox One si zapaříte už od 5. května a na Nintendo Switch 25. července.

X