Horizon Forbidden West: Complete Edition pro PC není jen vzdáleným snem

Vzhledem k tomu, jak úspěšně se Horizon Zero Dawn v roce 2020, po třech letech v playstationové exkluzivní náruči, zabydlel na Steamu a o pár týdnů později i Gogu, nemáme jediný důvod si nemyslet, že něco podobného nečeká i jeho nástupce Horizon Forbidden West. 

Vždyť už na konci loňského září se na PlayStation blogu objevil článek, který spolu s Complete Edition hry, jež mimochodem vyšla v říjnu 2023, oznamoval i vydání PC verze zkraje roku 2024. 

Z průzkumu mezi hráči, který si společnost Sony udělala, jednoznačně vyplývá, že hráči chápou potřebu držení exkluzivit pro konzole a pokud PC verze vyjde do tří let od původního vydání, nemají s tím problém. A to je přesně to, co se Sony hodí do krámu, jak se nechal slyšet Jim Ryan, který v jednom z rozhovorů zmínil, že přestože jsou PC porty exkluzivit významnou součástí firemní strategie, bude mezi nimi a původním vydáním několikaletá mezera. 

Sony se tak pravděpodobně časem do světa herních počítačů natlačí daleko víc a třeba se vedle Steamu, Gogu a dalších dočkáme i windowsového PlayStation Store. 

Více k datu vydání v tuto chvíli nevíme, takže informaci „early 2024“ si můžeme vyložit po svém a čekat, doufat…

Horizon Forbidden West lze už nyní přidávat do seznamu přání na Steamu a Epic Games Store

X