In His Time Recenze

Hraní her nás většinou vezme daleko od našich každodenních starostí a trápení. Jsou ale i hry, které se těchto reálných témat dotýkají a můžou hráči ukázat nešťastné osudy jiných lidí… jeden takový osud má i hlavní hrdina Olly.

Chudák malá....

Tohle si nejspíš za celý čas hraní In His Time budete říkat několikrát.  Olly přišel o otce, jeho matka je většinou upoutána na lůžko a ve škole ho šikanují. Po celou dobu hraní se budete s těmito tématy setkávat a v přibližně 6 hodinách hrací doby budete malého Ollyho provázet jeho nelehkým životem. 

@steam

Svými mechanismy i atmosférou se In His Time velmi podobá hrám typu „To the Moon“. Mezi dialogy se procházíte, prozkoumáváte a řešíte hádanky. Hádanky jsou většinou jednoduché, ale příjemné a neopakující se, takže nikdy nemají šanci začít nudit. Originalita hádanek je na vysoké úrovni, a i když mě je většinou řešit nebaví, tady jsem si je užíval. Hra je velice narativní, takže nečekejte žádné akční pasáže a frenetickou akci. Spíš se ponoříme do duše jednoho nešťastného chlapce, který se potýká s problémy, které jsou v dnešní době velice časté.

Jestliže hledáte kratší logickou hru, u které si budete muset zapřemýšlet, tak In His Time vás rozhodně nezklame. Pro někoho můžou být probírané témata dost citlivé a je určitě dobře, že hra šíří osvětu, jak to chodí v rodinách, které mají například problém s alkoholem. Přece jen dětská mysl se liší od té dospělé a děti jsou na tyto věci o dost citlivější, což tato hra ukazuje, a dělá to velmi dobře.

Název hry: In His Time

Vývojář: Tearyhand studio
Vydavatel: Kodansha
Žánr: Adventura
Multiplayer: Ne
Platformy: PC, Nintendo Switch

Autor: Raven

[ Koupit ]

Celkový dojem

Jednoduchý, ale dobrý příběh o mladém chlapci, který se vyrovnává se smutkem po ztrátě milované osoby. In His Time je logická hra a většina hádanek je svěží se stupňující se obtížností.

-
3.5

Klady

+ Pěkný vizuál

+ Osvěta problémů v rodinách

+ Zábavná mechanika s lampou

 

Zápory

– Ke konci občas frustrující hádanky

– Rušivý jazyk všech postav

X