Japonská policie dopadla muže, který vyhrožoval Nintendu

Výhružky násilím i smrtí jsou bohužel v herním průmyslu více než běžné. Ačkoliv většina hráčů je ohledně svého koníčku velmi vášnivá a vydání špatné či nedodělané hry pochopitelně nepotěší, mnoho lidí bere svůj hněv pod maskou internetové anonymity mnohem dál, než je přijatelné. Jedním z takových maniaků byl nejmenovaný sedmadvacetiletý muž z Japonska, kterému se nelíbila hra, kterou vydala společnost Nintendo a následně firmu zasypal 39 výhružkami zabíjením. Učinil tak skrze online dotazník na oficiální Nintendo stránce. Výhružky Nintendu poslal v období 22. srpna – 29. listopadu. O kterou hru se jedná není nikde uvedeno, začátkům tohoto neomluvitelného jednání předcházelo vydání Tears of the Kingdom, Pikmin 1+2, Pikmin 4 a Mario Kart 8 Deluxe Booster Course Pass – Fifth Wave.

Kromě zpráv jako „Díky mně budete litovat vydání takhle mizerné hry“ nebo „zabiju všechny, kdo se na hře podíleli“ tento muž také uvedl, že zabije účastníky oficiální akce Splatoon Koshien 2023 National Finals, kterou Nintendo plánovalo na 21. – 22. ledna 2024. V důsledku těchto výhružek však akci celou zrušilo.

Naštěstí to vypadá, že muž, který se výhružek dopustil byl dopaden japonskou policií. Muž byl dopaden ve městě Hitachi v japonské Ibaraki Prefektuře a obviněn z násilného maření podnikání. Vzhledem k tomu, jak extrémní tresty dostali lidé, kteří se vůči Nintendu dopustili menších prohřešků, troufám si říct že se na svobodu jen tak nedostane. V tomto případě však komandu elitních právníků Nintenda pouze fandím.

X