Jeli jsme na Comic-Con Junior 2023!

Každé setkání fanoušků her, komiksů, mangy, anime nebo technologií je vždy skvělá příležitost dozvědět se novinky z herního trhu, potkat zajímavé tváře, omrknout co nového se událo a hlavně společně debatovat na oblíbené témata. Comic-Con Junior 2023 v Brně tohle všechno nabízel a především splnil na jedničku. 

Comic-Con Junior 2023 byl jeden velký komiks

Mladší bráška pražského velkolepého Comic-Con Prague se nemá za co stydět. Prostory brněnského výstaviště posloužily účelu setkání komiksových fanoušků absolutně dokonale. Celé 3 patra aktivit, her, komiksů, obchodů, herních zón, foto-koutků, podepisování, focení.. a to všechno v doprovodu těch nejslavnějších filmových, seriálových, herních a komiksových postav. 

Osobně jsem byl překvapen a zároveň nadšen z úrovně předvedených cosplayů. Tak kvalitní a detailní zpracování by si zasloužilo velké uznání a v některých soutěžích i ceny za nejkvalitnější kostýmy. Nicméně Comic-Con Junior  dostál i svému názvu. Spousta návštěvníků s sebou vzala i své potomky, a ti tak měli možnost nahlédnout, co svět her a filmů nabízí. Nadšené výrazy dětí, když viděli své hrdiny na vlastní oči, to je nezapomenutelný zážitek! Myslím si, že letošní brněnský ročník zařídil výchovu celé nové generace komiksových fanatiků!

Na jedné straně karetní hry, na druhé straně gaming zone

Rozdělení celého Comic-Con Junior bylo uspořádáno perfektně. Patra se lišily podle svého zaměření, a pokud člověk chtěl chvíli klidu a zahrát si například karetní hru, měl k tomu dostatečný prostor. Pokud jste chtěli ulovit podpis nebo fotku svého oblíbeného tvůrce, foto-koutky byly zařízeny taktéž, a jestli jste si chtěli vyzkoušet ty nejnovější herní technologie, gaming zone byla přesně pro vás. A je potřeba říct, že to byla pravděpodobně ta nejvíce vybavená a nejlépe zařízená herní zóna za poslední dobu. Na pár metrech jste měli k dispozici Samsung, hned vedle Xbox, pak zase Nintendo, zezadu to všechno podporovalo Lego a Pokémoni. Jestli se vám zdá jeden víkend hodně, jen v téhle herní zóně se daly utopit stovky hodin!

Velká poklona organizátorům!

Protože jsme měli to štěstí a byli jsme také na pražské verzi Comic-Con 2023, dokážeme efektivně oba eventy porovnat. A je nutno poznamenat, že organizačně byly oba zpracovány na jedničku. Je moc příjemné, že se na ničem nešetřilo ani na brněnské „Junior“ verzi, a návštěvníci si tak mohli vyzkoušet a zakusit komiksové nadšení v plné parádě. 

I z našeho akreditovaného pohledu je potřeba dodat, že pro nás bylo vše skvěle nachystáno a nic jsme nepostrádali. Zdá se to jako maličkost, ale i takové zázemí udělá hodně a celkově dopomáhá možnosti užít si Comic-Con jako typický návštěvník. Chtěli bychom tak poděkovat organizátorům za pozvání a budeme se těšit zase další rok!

X