Jurský svět: Nadvláda – už chybí jen sólovka T-Rexe *SPOILER

Je to kult. Je to prostě obrovskej kult a neskutečně silná série. Ne neříkejte… Vždycky když malá z Kinder vajíčka vytáhne dinosaura, tak mi v hlavě hraje melodie. Vždycky, když někdo jenom zmíní dinosaura, tak mi hraje v hlavě melodie. Vám už taky, co? Jo… Oni jsou vlastně kultovní dvě. Ale já myslím tu dramatičtější. To je ona… Tak jdeme na to.

Když se na internetu objevil trailer na nový film z Jurského parku / nyní už světa, věděl jsem, že ho musím vidět. Spielbergova nastavená laťka je těžko dotknutelná novou sérií, ale stejně to prostě patří k jakési nostalgii, že ať to bude jakékoliv, tak se na to musíme podívat. Když jsme byli schopni zkousnout dinosauří mutanty z prvního a druhého dílu Jurského světa, neexistuje laťka kterou bychom už asi netolerovali. A je to jasné… Jde o dinosaury v našem světě. Ikdybychom všechny filmy viděli 20x a otevřel by se takový park, tak bychom tam stejně jezdili. Vsadím se, že by vznikla i sekta – jsme bagety pro raptory!

Filmová zápletka je zajimavá. Pozor… Neříkám, že je dobrá. Kobylky. Koho by to napadlo, že když si pustí film z čistokrevně dinosauří tématikou, tak bude řešit kobylky. Naštěstí se tam ty linky prolínaj. Máme tady Owena, který odešel na důchod do divočiny, kde se stará o svou „dceru“ a nějakou malou holčičku. Jo… Nesmíme samozřejmě zapomenout zmínit, že už Spielberg udělal z raptorů potvory o inteligenci průměrného doktoranta filosofické fakulty. Není tedy třeba to vyčítat moderním dílům. Jeho zápletka se tedy točí okolo těchto dvou. Pak se tu objeví Alan s Ellie z původního příběhu. Co se týče Alana, tak ten krom šedin nezestárl ani o rok. A jejich přítomnost ve filmu mě celkem dost potěšila. Každopádně snad nejoddanější paleontolog si bere na špacír problematiku kobylek. Dokonce se objeví i Malcolm a doktor Wu. Prostě do tohoto dílu dostali všechny a klobouk dolů. To je totiž úroveň Avengers.

Celá sebranka se na plátně chová, jak kdyby spolu točili sitcom každý týden. Chemie herců je opravdu excelentní.

Scenérie je nádherná. Kolik živejch mrtvejch bytostí tam je a jak vypadají je i na rok 2022 fascinující. Hrozně mě překvapilo zpracování Utahraptora, ale opět musíme počítat s gradací akční scény a tak z něj udělali ultra predátora. Sbírka dinosaurů je ve filmu opravdu široká a fakt mi věřte, že je na co se dívat. Co nás ale zajimá nejvíce? Objeví se hlavní hrdina?

No jasně, že se objeví. T-Rex má ve filmu opět jeden z největších fightů. A jak už asi bývá i tradicí, spolupracuje s jiným dinosaurem. Mě by osobně zajimalo, jestlo to je furt jeden a ten samej T-Rex, nebo jestli jsou jiní. Technika poražení svého nemesis se totiž nemění. On je ve skutečnosti celkem břídil a nevyhrál by, kdyby neměl někoho na pomoc. A to nemluvím o tom, jak mu to v tom mozku o velikosti buráku šrotuje, že dokáže plně využít své okolí k přežití. Asi adrenalin no…

Viděli jste prolog k filmu?

Hodnocení redakce

Název hry: Jurský svět: Nadvláda (2022)

Vývojář: Název studia

Vydavatel: Universal Pictures
Žánr: Akční, Dobrodružný, Sci-Fi

Odkaz

Celkový dojem

Jurský svět: Nadvláda tak nějak uzavírá sérii Jurského světa, ale zároveň ji nechává otevřenou. Film umí i celkem nadchnout, pokud celou sérií žijete a rostete s ní. Rozhodně bych film nepřeskakoval a udělal si u něj příjemný večer s rodinkou.

-
3

Klady

  • Dinosauři
  • Dinosauři
  • Dinosauři
  • T-Rex
  • Obsazení
  • Efekty

Zápory

  • Kobylky
  • Raptoři
  • Fight T-Rexe
X