Když do Ostravy dorazí videohry. OVAGAMES 2022

Videoherní veletrhy, prezentace nebo výstavy jsou oblíbené mezi celým spektrem hráčů. Sejít se na jednom místě, zahrát si nejnovější pecky, omrknout ty nelepší možné počítačové sestavy na trhu. Tohle všechno si pro letošní ročník připravili pořadatelé veletrhu OVAGAMES 2022. Veletrh probíhal během posledního říjnového víkendu, a my se tam byli podívat.

Zahraj si hru, vyhraj cenu, pobav se!

OVAGAMES se konalo naproti ostravského obchodního centra, přehlednout se tedy vlastně nedalo. Po vstupu za pár kaček, jsme se ihned dostali do centra dění. Samotný veletrh se neodehrával na nijak šílené ploše obří haly. Přesto ale, stanoviště různých značek, konzolové koutky, počítačový main stůl uprostřed veletrhu, mělo to svoje kouzlo. Trošku jsem si připadal jako v dobách, kdy jsme chodili s kámošema na lanky, propojily jsme naše staré CRT monitory okolo jednoho stolu a hráli jsme dny a týdny. Celý veletrh nepůsobil nijak stísněně, spíše naopak. Zároveň si ale člověk připadal mezi skupinou lidí, kteří mají stejnou lásku pro videohry, a přišli se na jedno odpoledne pobavit

U jednoho stolu FIFA, naproti hned VR!

Ať už vás v herním světě zajímají sportovní hry, strategie, závodní simulátory, nebo virtuální realita, herní veletrh OVAGAMES pro vás má od každého něco. Na chvíli si můžete skočit na trávník zahrát s kamarádem zápas ve fifce, vedle si sednout do playseatu a porazit v F1 22 nejrychlejší čas na jedno kolo. Za odměnu dostanete plechovku energeťáku, a už se ženete dál vyzkoušet si Beat Saber ve VR. Přítomnost sponzorů od Asusu, Fadee, X-Diablo nebo Xboxu je vidět na první dobrou.

Previous
Next

Nejnovější konzole, nejnabitější herní mašiny

Celá akce působí jako jeden velký get together pro hráče všech věkových skupin. Může ale posloužit a pomoci při rozhodování, na čem budete vlastně hrát. Jestli tápete zda si pořidit Xbox, PlayStation nebo herní PC, můžete si tady všechno do syta vyzkoušet a potom sáhnout na jistotu. Pořadatelé dokázali zajistit obrovský počet počítačů, konzolí i VR. Na nudu se tady fakt nehraje. Navíc, když vám po celodenním paření vyhládne, odskočíte si vedle na něco malého k zakousnutí a občerstvení a můžete zase pokračovat. Celý veletrh se podařilo šikovně umístit do poměrně malého prostoru, ale nikde se člověk necítil stísněně. Takováto víkendová akce v Ostravě chyběla. Skvělá práce, bavili jsme se!

X