Klasické RPG z Game Boy Advance přichází do Switch Online

Pokud jste nevlastnili v roce 2001 Game Boy Advance, a máte rádi RPG hry, tak zbystřete! Golden Sun a jeho pokračování Golden Sun: The Lost Age, vyjdou v kolekci Game Boy Advance na Nintendo Switch Online (s úrovní Expansion Pack). Těšit se na ně můžeme už 17. ledna

Vše je sluncem zalité

Hry Golden Sun vytvořilo studio Camelot Software Planning z Tokia, které je známé především díky 25letému vytváření her Mario Golf a Mario Tennis (mimochodem, Camelot je studio, které je původcem Waluigiho). Na počátku spolupráce s Nintendem vytvořil Camelot také tyto nádherné přenosné RPG hry pro GBA, které připomínají klasiky Square a Enix z předchozího desetiletí.

Golden Sun a The Lost Age, které poprvé vyšly v roce 2001, respektive 2002, mezi sebou vyprávějí jediný příběh o boji mezi magicky naladěnými Adepty o ochranu světa Weyard před mocí Alchymie, mocné, ale potenciálně ničivé síly, která byla dlouho zapečetěna. Zvrat spočívá v tom, že druhá hra je vyprávěna z pohledu antagonistů první hry, jejichž cílem je odemknout sílu Alchymie.

To všechno je sice moc hezké, ale není to to, co lidé na Golden Sun opravdu milují. Hlavním tahákem jsou spíše systémy hry, mezi něž patří stvoření Djinn, která mohou měnit třídy a schopnosti postav, a nádherný vizuál. Je tedy pravda že na dnešní dobu už tak nádherný nebude, ale ve své době to byl opravdu real deal. Navzdory malému displeji GBA s nízkým rozlišením se obě hry vyznačují obzvláště bohatou a barevnou pixelovou grafikou a mohou se pochlubit některými oslnivými efekty, včetně kolující pseudo-3D kamery během bojových scén. Majitelé všech svišťů spojme se, a vydejme se na jedno z nejhezčích dobrodružství, co nám přenosné konzole kdy nabídli!

X