Konec 1. série The Last of Us

15. ledna jsme se dočkali první epizody seriálu The Last of Us. Asi neexistuje kontroverznější topic, který by v herním, nebo teď už i seriálovém světě, vyvolával takto ohnivé debaty. Ať už se jednalo o casting, o obsazení postav do her, nebo jednoduše o obavu, další zfilmované hry, které dopadne jako fiasko. Dnes je tady závěr 1. série The Last of Us. A jak to celé dopadlo?

Seriál The Last of Us ukázal, jak se mají dělat herní seriály

Nebudu tady hodnotit každou jednu epizodu. Na to si můžete udělat každý svůj názor sami. The Last of Us je exkluzivním seriálem streamovacího giganta HBO MAX. Pokud si HBO neplatíte, ale zvažujete jeho koupi jen a pouze kvůli tomuhle seriálu? Já s klidem říkám ano. Už v minulých článcích jsem se vyjadřoval, a skoro až rozplýval nad tím, jak v seriálu funguje chemie mezi Joelem a Ellie. A teď nemyslím tu chemii, kterou známe ze hry. Bella Ramsey a Pedro Pascal jsou ve svých rolích jednoduše ohromující. Bella se role puberťačky, vyrůstající v zombie apokalypse ujala s grácií, od prví minuty ji věříte, že tohle je ta Ellie, kterou znáte ze hry. A Pascal? Mohl by dělat motion capture hernímu Joelovi!

@WarnerBros

9 epizod, jeden příběh, horská dráha emocí

Tvůrci si ukousnuli velké sousto. Do devíti epizod, chtěli nějakým způsobem nacpat, 15 hodinovou hru. Z počátku se mohlo zdát, že je tempo seriálu pomalé, a nic se vlastně neděje. Úplně se s tímhle názorem neztotožňuju. První setkání s clikery, bylo stejně intenzivní, jako ve hře. Seriál se drží zavedených událostí ze hry, někde si trošku pomáhá vlastním vyprávěním, někde události ze hry ignoruje. Takhle to jde ruku v ruce až do epizody poslední. Vztah Ellie a Joela se postupně mění, poznáme i úplně nové postavy, nesmí chybět Bloater, Bill nebo Tommy. Vše se ubírá směrem tak, aby seriál respektoval události ze hry, a někde příběhu pomohl vlastním vyprávěním.

@WarnerBros

Osobně si myslím, že se jedná o jeden z těch seriálů, kde mu moc nepomáhá epizodické vydávání. Už jsme se s tím setkali například u Prstenů Moci. Jenomže pokud jste se The Last of Us vyhýbali, nyní máte možnost zhltnout všech 9 epizod najednou. A jako ucelené dílo, kde vám epizody navazují jedna na druhou, kde nemusíte čekat celý týden, to velmi hezky funguje. Najednou to do sebe hrozně dobře zapadá. Herecké výkony se drží skrze celý seriál, a máme tady nový standard, jak by mělo vypadat filmové zpracování herní předlohy. A příslib 2. série? Ano prosím!

X