Looking for Aliens- Jsou mezi námi…

Od pradávných časů si lidstvo pokládá jednu z nejtěžších otázek… Jsme ve vesmíru sami? Tématika mimozemského života se ve hrách objevuje početně ve všech možných žánrech. Tentokrát ale nebudeme zachraňovat galaxii jako hrdinný Shepard, nebo ovládat vojska ve stylu Star Craftu. My budeme ty nezbedné ufouny hledat.

@steam

Ocitáme se jako divák mimozemské TV show, která se odehrává v 25 úrovních, a jak už hra napovídá, tak naším cílem je hledat na mapě mimozemšťany, kteří jsou ukrytí mezi lidmi. Jedná se tedy o žánr hidden object, čili skryté objekty. Hra zkouší vaši pozornost a důvtip při nalézání jak mimozků, tak dalších bonusových objektů.

@steam

I am in love with an alien

Looking for Aliens možná nemá nejsrozumitelnější dějovou linii, ale vynahrazuje to humorem a srdcem. Hra se skrytými objekty, kterou vyvinulo studio Yustas Game Studio a vydala společnost Alawar Entertainment (Song of Farca, Do Not Feed The Monkeys)

Na začátku každé úrovně vám moderátor pořadu vysvětlí koncept vysílaného dílu, a na vás je potom nalézt  určené věci ze seznamu, které se pohybují od skupin mimozemšťanů až po pochybné potraviny. Looking For Aliens má tři samostatné kategorie předmětů: první je sběratelská karta, jedna v každé úrovni a celkem 25. Ty se mimochodem hledají nejsnadněji, protože se zářivě blýskají, když se k nim přiblížíte. Další na řadě jsou množné předměty – jeden typ předmětu se opakuje v celé úrovni. V jedné úrovni po vás může chtít najít 10 růžových mimozemšťanů, zatímco v jiné budete muset najít 25 robotů. A konečně jednotlivé předměty, které se mění úroveň od úrovně. Před přechodem do další úrovně musíte dosáhnout určité hranice, například najít 9 z 12 položek, takže nezapomeňte mít oči na stopkách!

@steam

UFOpo*nooooooo!!!

Looking for Aliens rozhodně nebude hra pro každého. Absence jakékoliv akce může spoustu hráčů odradit, nicméně když dáte hře šanci, může, a i nemusí vás překvapit. Za zmínku rozhodně stojí spousta popkulturních narážek a referencí, co ve všech úrovních můžete nalézt. Navzdory tomu, že se jedná o indie titul, tak se herní doba  může natáhnout i přes 20 hodin herního času. Tak pokud je chcete chytit všechny, tak neváhejte a přilepte se na obrazovky, přece ten mimozek tam někde musí být…

Hodnocení Redakce

Název hry: Looking for Aliens

Vývojář: Yustas Game Studios
Vydavatel: Alawar Entertainment, Emay Games
Žánr: strategie
Multiplayer: Ne
Platformy: PC, Switch, PS, Xbox

Autor: Raven

[ Koupit ]

Celkový dojem

Looking for Aliens je přesně to, co sděluje název hry. Spíš pro fanoušky žánru, ale díky humoru a referencím si hru můžou oblíbit i ostatní hráči

-
2.5

Klady

+ Humor

+ Reference

 

Zápory

– Časem repetetivní

– Horší ovládání na konzoli

X