Microsoft se své akvizice Activisionu nevzdá!

Sága ohledně odkoupení studia Activision, americkým gigantem Microsoft, se táhne už opravdu dlouho. Jedna strana se ohání, že to závání monopolem na trhu, Microsoft se brání, a dušuje, že nebude omezovat hry ze studia pouze pro své konzole. Když přišlo rozhodnutí CMA (Competition and Markets Authority), o zablokování této transakce, zdálo se, že to skutečně skončí neúspěchem. Jenomže, to by nebyl Microsoft.

Microsoft se odvolává, sága pokračuje

Asi by se nejednalo o jednu z největších, a nejúspěšnějších firem, pokud by se Microsoft spokojil s porážkou jen tak. Do hry vstoupil samotný prezident Microsoftu, a na svém twitteru zveřejnil oficiální prohlášení.

 

Microsoft bojuje a akvizici chce dotáhnout do konce

V prohlášení prezidenta stojí, že jsou odhodlaní podat odvolání k předešlému zablokování ze strany CMA. Podle Smitha toto rozhodnutí odmítá pragmatickou cestu k zaručení soutěže na poli videoher, a odrazuje technologickou inovaci a investice ve Velké Británii. Zůstává tedy otázkou, jak celá tato sága dopadne. Jediné, co lze s jistotou říct je, že hráči už začínají být touhle tahanicí otrávení. Aby se to v konečném důsledku, Microsoftu ještě nevymstilo. Na jaké straně jste vy? Podporujete akvizici Microsoftu, nebo jste spíše pro samostatný Activision?

X