Microsoft zvažoval koupi Square Enix

Společnost Microsoft má již teď pod sebou ohromné množství studií, které pro ně vyvíjejí své hry a není tajemstvím, že by se ráda rozrůstala i nadále. Stále se řeší akvizice významného studia Activision Blizzard a v roce 2021 Microsoft pod svá křídla vzal ohromnou společnost ZeniMax Media, pod kterou spadá například Bethesda. Podle interní zprávy, který je důkazním materiálem v rámci slyšení mezi Microsoftem a Federální obchodní komisí, měl ale herní magnát v plánu mnohem víc…

@uk.finalfantasyxvi.com

Dle zveřejněného dokumentu totiž Microfost v roce 2019 uvažoval, že do rodiny herních studií Xbox přidá významného vydavatele Square Enix a také uvedl několik důvodů, proč by se jim právě tato akvizice vyplatila. Konzole Xbox by díky ní získala silnější vliv na asijských trzích a uživatelé by měli nyní přístup k titulům jako jsou herní série Final Fantasy, Dragon Quest nebo Kingdom Hearts, které by tehdy mohly podpořit prodeje nově ohlášené generace konzolí, tedy Xbox Series X a Xbox Series S. Dalším, ale ne posledním důvodem akvizice pak měl být nárůst vlivu Microsoftu na mobilních zařízeních, Square Enix má totiž ve svém portfoliu ohromné množství mobilních her, což Microsoft zatím postrádá.

@xbox

Bohužel není jasné, zda Microsoft od tohoto plánu upustil, nebo jestli se zatím pouze věnoval důležitějším věcem. Dokument sice obsahuje rovnou plán na schválení akvizice, kde ale narazili a zda se snažili zkontaktovat přímo se Square Enix, to se možná nikdy nedozvíme. Musíme také vzít v potaz, že je tu ještě Sony, pro které Square Enix vydává většinou exkluzivitky, a ti by si tohoto velikána určitě nenechali vzít bez boje. 

Kromě Square Enix byla však zmíněna i jiná studia, jejichž akvizice mohla proběhnout. Jedná se například o Segu, IO Interactive či Bungie

Co si o tomto nápadu myslíte vy? Hrajete hry od Square Enixu? A byly byste rádi, pokud by přešli na druhou stranu a připojili se k již teď rozsáhlé rodině Xbox studií? 

X