Mikrofony od Connect IT: Vyplatí se jít na budget?

Když jsem se ponořil do světa mikrofonů od Connect IT a vyzkoušel modely NEO Black a YouMIC Anthracite, očekával jsem, že dostanu dost kvality za dostupnou cenu. Bohužel, realita není vždy tak sladká. Ač požadavky a očekávání mohou být pro jednotlivé uživatele zcela odlišné, ne každého zrovna tento výběr může potěšit.

NEO Black (CMI-3090-BK)

Vlajková loď Connect IT pro gaming jako takové. Ač jsem byl téměř se všemi produkty řady NEO spokojený, tak zde zapomeňte na obal, tento mikrofon vypadá pěkně, ale pod jeho stylovým pláštěm se skrývá hudební zklamání. Při hovoru nebo nahrávání zjistíte, že váš hlas vychází s podivným zkreslením, připomínajícím situaci, kdy si někdo zacpe nos a snaží se normálně mluvit. NEO Black prostě přidává výraz na nosové tóny což není zrovna to, co byste chtěli v komunikaci.

Technické specifikace jsou na papíře slušné s frekvenčním rozsahem 50 Hz – 10 kHz a citlivostí -45 dB ±3 dB. Ale ve skutečnosti se tento mikrofon dostává do problémů, když se snaží konkurovat moderním standardům zvukové kvality. Chtělo by to víc než jen pěkný obal.

Pokud hledáte něco na občasné používání (občas na Discordu/TeamSpeaku, ingame chat ve Fortnite apod.), možná to bude fungovat, ale pokud máte nároky na kvalitní zvuk, asi byste měli zvážit další možnosti.

YouMIC Anthracite (CMI-8000-AN)

YouMIC Anthracite, jsi na řadě. Po vybalení máte pocit, že tohle bude zvukový zázrak, ale realita je trochu rozporuplná. Zvukový signál, který tento mikrofon produkuje, je spíše na úrovni levných sluchátek, která obvykle dostanete jako přílohu k mobilnímu telefonu s mikrofonem. Trochu zvýšíte hlas a mic začne klipovat a chrčet. Je směrový, co se děje za mikrofonem odbourá, to ano, ale pokud něco šustne před ním, tak to bude spíš snímat ten hluk než vás. Což není moc povzbudivé.

Frekvenční rozsah 30 Hz – 16 kHz a citlivost -38 dB ±3 dB zní dobře, ale ve skutečnosti se mikrofonu nedostává na kvalitu zvuku, která by uspokojila náročnější uživatele. Zkoušel jsem nahrávat různé zvuky, od hlasu po hudbu, a výsledek byl vždy nedostatečný.

Tak který tedy?

Pokud jste opravdu závislí na budgetu a jde vám jen o pár hovorů, které NEMUSÍ být v nějaké extra kvalitě, tak OK. I když jsou cenově dostupné, jejich problémy ve zvukové kvalitě mohou zklamat ty, kteří chtějí něco víc než jen základní funkčnost. Pro ty, kteří jsou ochotni připlatit si trochu více, je rozumnější hledat kvalitu u renomovanějších značek, jako je například Genesis.

Hodnocení redakce

Celkový dojem

Rozhodujete-li se o nákupu mikrofonu, musíte zvážit své potřeby a požadovanou úroveň zvukové kvality. NEO Black a YouMIC Anthracite mohou být sice cenově dostupné, ale jejich kompromisy ve zvukové kvalitě mohou odradit náročnější uživatele, kteří chtějí více než jen průměr. Pokud bych se ale měl, mezi těmito dvěma rozhodovat. Zvolím YouMic, jeho konzervativnější design a delší kabel by byl u mne prioritou.

-
2.5

Klady

  • hezký design
  • vnější kvalitní zpracování

Zápory

  • nedostatečná audio kvalita
X