Mod Archthrones mapuje celou historii Dark Souls

Mnozí z nás momentálně netrpělivě vyhlíží druhou půlku června, která přinese více než dva roky vznikající rozšíření pro Elden Ring s názvem Shadow of the Erdtree. Čekání si nyní můžeme zkrátit díky velmi ambicióznímu modu Archthrones pro Dark Souls 3, který si bere za úkol převyprávět celou ságu série Dark Souls.

Ačkoliv vyprávění ve hrách od studia From Software je často velmi kryptické, neurčité a otevřené vlastní interpretaci a mnoho hráčů po jejich dohrání nemá vůbec jasno v tom, o co ve hře vlastně šlo, pravda je, že všechny hry tohoto pověstného studia překypují velmi rozsáhlým a komplexním univerzem a příběhovým pozadím, do kterého se hráčova postava zapojí. Poskládat však dějiny a historii světa a různé skutečnosti a události které s hlavním příběhem souvisí je většinou otázkou delšího komunitního úsilí a zatím nejjednodušší cestou, jak se o historii a příběhu světa Dark Souls, Bloodborne nebo Elden Ring něco naučit, bylo skrze videa YouTube tvůrců jako například VaatiVidya nebo Miss Chalice.

@twitter.com/Archthrones

Nyní však přichází mod Archthrones pro Dark Souls 3, který by měl mapovat a osvětlit události z celého univerza právě Dark Souls série. Za modem stojí tým Archthrone Team, složený z grafiků, spisovatelů, programátorů a skladatelů. Do tvorby rovněž zapojili několik dabérů, kteří propůjčí své hlasy postavám původním i novým. Mod pak nabídne nové zbraně, brnění, mechaniky, questy a bosse. To vše je možné, jelikož do modu jsou zakomponovány assety a animace ze všech dalších her od studia From Software, na kterých modderský tým provedl ještě další úpravy. Archthrones, které je nyní dostupné ve formě opravdu obsáhlé demo verze, můžete zdarma stáhnout ze stránek Nexus Mods a k jeho spuštění potřebujete Steam verzi Dark Souls 3.

X