Na Antarktidě vznikla základna pro Pokémon GO

Davis Research Station je stanice umístěná v srdci Antarktidy, kde 28 odborníků studuje a monitoruje teploty atmosféry, ultrafialové záření a úrovně ozonu. Zároveň se věnují i výzkumu lokálního ptactva. Vědecké duo Australanů Raimon Hennesey a Pete Rizzo se pak ve volném čase rádi věnují hrám. Jak sami potvrzují, volného času mnoho nemají, i o volných víkendech se musí věnovat určitým povinnostem spjatým s chodem stanice. Přesto si však rádi najdou čas na celosvětový fenomén Pokémon Go.

Hennesseyho partnerka jej prý požádala o poslání Pokémon GO pohlednic z Antarktidy, problémem však byla absence jakékoliv základny (či gymu) v blízkosti výzkumné stanice. Hennesseyho partnerka tak na oficiálním Redditu hry navrhla, zda by studio Niantic nemohlo jeden nový PokéStop vytvořit. Zhruba ve stejnou dobu, nezávisle na sobě, vznesl podobný návrh právě i Pete Rizzo. Henessey, který na stanici působí jako komunikační technik, potvrdil, že mají k dispozici 20Mb připojení skrze satelit a mohou se připojit k WiFi, která však ale nemá kompletní pokrytí napříč celou základnou. Niantic vyšel výzkumníkům vstříc a mohou tak nyní „navštívit“ své vlastní PokéStopy,  jestliže se vyskytují ve společenských prostorách stanice, kde je WiFi signál bezproblémový. Jejich Gym je údajně trochu obtížněji umístěn, jelikož se k němu musí přemístit do staré meteostanice.

My, co se nevyskytujeme na výzkumné základně na Antarktidě, se naopak můžeme těšit na takzvaný GO Fest, dvoudenní festival pro všechny fanoušky hry odehrávající se každé léto. Pokud byste se na takovou akci rádi podívali, začněte si hledat nocleh buďto v Madridu, New Yorku nebo Japonském Sendai.

X